Prognoza długoterminowa pogody na ten tydzień. Czeka nas gwałtowne ocieplenie

Ciepło i słonecznie, czasami wietrznie - taka pogoda czeka nas w tym tygodniu (29 października - 4 listopada). Popada dopiero w nocy z czwartku na piątek. Temperatury osiągną nawet 22 stopnie Celsjusza.

W tym tygodniu możemy spodziewać się nagłego ocieplenia - będzie nawet do 22 stopni Celsjusza.

Jak informuje TVN Meteo, we wtorek będzie od 16 do 20 stopni, na początku listopada nieco się ochłodzi, ale i tak będzie ciepło - od 11 do 17 stopni.

Prognoza pogody na tydzień. Będzie ciepło

Na stronie Pogoda.gazeta.pl czytamy, że w Warszawie we wtorek będzie aż 22 stopnie! W kolejne dni będzie nieco chłodniej: najzimniej w sobotę (15 stopni), najcieplej w czwartek, czyli Dzień Wszystkich Świętych (18 stopni).

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że do niedzieli maksymalna temperatura w przeważającej części kraju wyniesie od 15 do 19 stopni, a miejscami nawet przekroczy 20 stopni.

Pogoda na koniec października. Wtorek bardzo wietrzny i ciepły

We wtorek będzie bardzo wietrznie - w całym kraju wiatr w porywach osiągnie prędkość 60-70 km/h, a w górach nawet 120 km/h. Wtedy też będzie najcieplej - na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu nawet do 21-22 stopni.

Kolejne dni chłodniejsze - na północy kraju średnio 11-15 stopni (w czwartek nieco cieplej - do 17 stopni). W pozostałej części Polski ciepło - od 15 do 21 stopni. Najcieplej na południu.

IMGW prognozuje: Nie będzie przymrozków. Popada w nocy z czwartku na piątek

IMGW prognozuje, że w nocy nie będzie przymrozków - temperatura nie powinna spaść poniżej 3 stopni Celsjusza.

Wtorek, środa i czwartek pogodne - opady deszczu pojawią się w nocy z czwartku na piątek i będą przemieszczać się z zachodu na wschód.

Dla porównania IMGW podał maksymalną temperaturę w analogicznym okresie w zeszłym roku. Na przełomie października i listopada 2017 r. było od 9 do 13 stopni. 

Superksiężyc, zaćmienia i niezwykłe zbliżenia planet. Te zjawiska czekają nas w 2018 roku

Więcej o:
Komentarze (10)
Prognoza długoterminowa pogody na ten tydzień. Czeka nas gwałtowne ocieplenie
Zaloguj się
  • antropoid

    Oceniono 7 razy 5

    Jeśli o mnie chodzi, to cała zima może taka być - przynajmniej nie będzie w powietrzu tyle trującego smrodu, ze sztucznych tworzyw palonych w piecach przez oszczędnych Polaków.

  • ps11111ps

    Oceniono 7 razy 5

    Zasluga Kaczynskiego. Sloneczko nasze o zlotych butkach az do kolan jezdzi po kraju, a gdzie sie pojawi nastaje wiosna, kwiaty kwitna, ptaszki cwierkaja.

  • zbicniev7

    Oceniono 3 razy 3

    I to ma być dobra wiadomość? Lato w listopadzie?

  • gorillaglu

    Oceniono 2 razy 2

    Cudownie, znowu kolejna fala kataru przejdzie przez miasto. Ludzie głupieją od tych skoków temperatur.

  • walkirrr

    Oceniono 6 razy 2

    i ktoś mi powie że nie ma globalnego ocieplenia, 20 stopni w listopadzie...

  • Oceniono 1 raz 1

    Ach te anomalia pogodowe nic nie poradzisz miśki niedźwiedzie polarne oraz gryzli znowu pójdą miesiąc później spać

  • arturo.k61

    Oceniono 1 raz 1

    A od 08.11.2018 będzie ochłodzenie...

  • Jerzy Kaczmarczyk

    0

    Spoko już niejedna epoka lodowcowa nawiedziła Ziemię, to tylko kwestia czasu. A czy to nastąpi o 100 lat wcześnie, czy później. Co za różnica, gatunek ludzki i tak tego nie przeżyje. Można w piecach palić czym popadnie. W skali globalnej nie ma to najmniejszego znaczenia. Po gatunku ludzkim na Ziemi będą zarządzać owady.

  • yslsl

    0

    Jeśli to ma być tak trafne jak te temperatury podane na górze głównej strony, to ja dziękuję ( na stronie w Gdańsku teoretycznie jest niby 13 stopni, ja na termometrze właśnie widzę 4. W dzień tez nie wzrosło wyżej niż 8,5...)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX