Koszalin. Ewakuacja basenu, 11 dzieci w szpitalu. "Powstała chmura śmierdzącego dymu"

Około 60 osób ewakuowano z basenu w Koszalinie. 11 dzieci trafiło do szpitala z objawami podtrucia - spowodowały je nieodpowiednio użyte środki do czyszczenia basenu.

W poniedziałek kilkoro uczniów szkoły sportowej w Koszalinie źle się poczuło podczas zajęć prowadzonych na basenie przy ul. Głowackiego - podaje RMF FM.

Kilkoro dzieci w wieku 10-11 lat poczuło się źle podczas kąpieli w jacuzzi. 11 z nich trafiło do szpitala. Około 60 osób - poza dziećmi także nauczycieli, ratowników i obsługę techniczną - ewakuowano z basenu.

Koszalin. Żrący dym na basenie. Ewakuacja

- Mieliśmy niefortunny wypadek. Pani sprzątająca, myjąc wannę do masażu zmieszała dwa środki chemiczne. To nie są środki inne niż w domu. Tylko oczywiście o innym stężeniu. Powstała chmura śmierdzącego dymu. Dzieci zaczęły to wdychać. Niektóre źle się poczuły. Trenerzy wszystkie dzieci ewakuowali. Poinformowaliśmy też służby- powiedziała RMF FM Monika Tkaczyk, prezes Zarządu Obiektów Sportowych w Koszalinie.

Po powstaniu dymu, dzieci zostały ewakuowane przez nauczycieli. Uczniowie podkreślali, że dym powodował problemy z oddychaniem i doprowadzał je do kaszlu.

Na koszalińskim basenie trwa obecnie wietrzenie pomieszczeń. O tym, kiedy ponownie obiekt zostanie oddany do użytku, zadecydują służby sanitarne i ZOS.

Nie wierzysz w globalne ocieplenie? Przypomnij sobie, co działo się w lipcu. A będzie jeszcze gorzej

Więcej o:
Komentarze (8)
Koszalin. Ewakuacja basenu, 11 dzieci w szpitalu. "Powstała chmura śmierdzącego dymu"
Zaloguj się
 • magtic

  Oceniono 1 raz 1

  ... litra Amoniaku, potem dolać Chloru... halołin hahahah

 • xfish

  Oceniono 19 razy -1

  Tak tylko spytam: co 10 letnie dzieci robią w czasie WF-u w jacuzzi? Zawsze myślałem, że na basen chodzą nauczyć się pływać.

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 4 razy -4

  "dym powodował problemy z oddychaniem i doprowadzał je do kaszlu"
  To straszne: dziecko kaszlące! Czy powiadomiono już o tym Timmermansa i TSUE?
  KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA!!!

 • siwywaldi

  Oceniono 10 razy -4

  Pani sprzątająca, myjąc wannę do masażu zmieszała dwa środki chemiczne. To nie są środki inne niż w domu. Tylko oczywiście o innym stężeniu.
  =============================================
  Sraty taty.....
  Znając życie, mogę iść o zakład, że "mądra" pani sprzątaczka, użyła starego, sprawdzonego, "domowego" środka, jakim jest kwas solny, bo "wiedziała lepiej" CZYM należy czyścić.

  Niestety, ale Polska jeszcze DŁUGO będzie krajem ludzi sprawnych inaczej. W każdej dziedzinie... :-(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX