Czy 2 listopada jest dniem wolnym od pracy? Co z zakazem handlu w Zaduszki?

Zaduszki, czyli 2 listopada, nie jest dniem wolnym od pracy. Nie ma też wtedy zakazu handlu. Wolne mogą sobie zrobić szkoły, pod warunkiem, że w innym terminie odrobią ten dzień.

Zaduszki 2018. Nie, 2 listopada nie jest dniem wolnym od pracy. Nie jest też dniem wolnym w szkołach, chyba że placówki zadecydują inaczej i każą uczniom odrobić dzień w innym terminie.

W Zaduszki nie ma też zakazu handlu, sklepy, centra handlowe będą otwarte jak zwykle. Dotyczy to także państwowych urzędów.

2 listopada - dzień wolny od pracy? W Zaduszki trzeba pracować

2 listopada nie jest ustawowo wolny od pracy (taki jest poprzedzający go Dzień Wszystkich Świętych, czyli 1 listopada). W tym roku Dzień Zaduszny wypada w piątek, więc łatwo można (biorąc wtedy urlop) zrobić sobie długi weekend (od czwartku 31 października do niedzieli 4 listopada).

Pamiętajmy jednak, że w niektórych miejscach w Polsce w niedzielę odbędzie się druga tura wyborów samorządowych 2018 r.

Wolne będzie za to 12 listopada 2018 r. Ustawę ma niedługo podpisać prezydent Andrzej Duda - poinformował jego rzecznik.

Zobacz, jak dobrze zaplanować urlop w 2018 roku i zyskać na tym prawie 2 tygodnie wolnego

Więcej o:
Komentarze (32)
Czy 2 listopada jest dniem wolnym od pracy? Co z zakazem handlu w Zaduszki?
Zaloguj się
 • awonek

  Oceniono 19 razy 11

  Dla zwiększenia klikalności proponuję pisać artykuły o każdym dniu roboczym poczynając od 12 listopada.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 12 razy 10

  Proponuję żeby co drugi dzień był wolny od pracy a 500+ powinno się podnieś na 1000+ i to na każde dziecko bez wyjątku, oczywiście o emerytach i bezrobotnych nie zapominając...
  Przynajmniej ten Pisowski Pokraj nie potrwa długo

 • zgred151

  Oceniono 8 razy 8

  Dlaczego nie ? Przeciez mozna oglosic ze i 2 listopada dniem wolnym . Jak 2 to i 3 , 4 5 itd. Przeciez Polska to bardzo bogaty kraj . Euro rosnie na drzewach ( na zlotowki trzeba pracowac ) Wystarczy jak jakis nawiedzony u wladzy oglosi a Adrian podpisze i juz . Do pracy trzeba przyjsc np tylko w dzien wyplaty . Nawet na urlop nie bedzie trzeba wyjazdzac , Wenezuele bedziemy miec w Polsce

 • cafe.et.croissant

  Oceniono 12 razy 6

  Proponuję, aby 2 listopada był jednorazowo dniem wolnym od pracy, aby ci którzy jeszcze nie byli na filmie Kler, mogli go w końcu zobaczyć. Film warty jest obejrzenia. Ten film spełnia taką samą rolę jaką pełniły freski w Średniowieczu malowane na ścianach świątyń dla analfabetów.

 • benisia

  Oceniono 5 razy 5

  Nie wprowadzajcie ludzi w błąd - dyrektor szkoły może określoną liczbę dni w roku uznać za wolną od zajęć dydaktycznych - dzieci mają wtedy wolne (NIE MUSZĄ PRZYCHODZIĆ DO SZKOŁY), ale nauczyciele pracują, więc opieka jest zapewniona. I takim dniem jest właśnie 2 listopada, 2 maja itp. I niczego szkoły odrabiać nie muszą.

 • a.k.traper

  Oceniono 4 razy 4

  Z wolnego radują się ci, którzy maja zagwarantowaną płącę za miesiąc ale już ci, którzy maja płacone za godziny, za dzień czy za dzieło żadnych korzyści z tego nie mają, czasem nawet jak w moim przypadku wypadnie umówiony termin testów, który się często przesuwa i wtedy nie ma że wolne, za dużo ludzi jest w to zaangażowanych. Nie rozumiem jak się można świętowaniem zmęczyć, chyba chlaniem?

 • loneman

  Oceniono 3 razy 3

  Prl-bis... ☠
  '...i nie bedzie niczego' - Krzysztof Kononowicz 🎃

 • Monika Mazin

  Oceniono 5 razy 3

  Tak naprawde to wolne ma juz wiekszosc Polakow,poniewaz nie pracuja juz od srody do poniedzialku,wykorzystuja urlopy itp.,mam kontakt z wieloma osobami ktore juz od jutra niepracuja,Polacy tacy sa ze nie lubia pracowac,ale dlugie weekendy to tak oczywiscie,najlepiej jakby kasa sama sie sypala do reki..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX