Afera w Polskim Zwi您ku Kolarskim. By造 dyrektor zatrzymany w zwi您ku z oskar瞠niami o gwa速

Andrzej P., by造 dyrektor sportowy w Polskim Zwi您ku Kolarskim, zosta zatrzymany - podaje prokuratura. Chodzi o oskar瞠nia o gwa速.

Prokuratura Krajowa informuje, że chodzi o zachowania, do jakich Andrzej P. miał się dopuścić w latach 1999-2011.

Afera w PZKol

Był wówczas szkoleniowcem kadry narodowej kolarstwa MTB. Skandal w Polskim Związku Kolarskim jako pierwsze opisały kilka dni SportoweFakty WP. Były wiceszef PZKol Piotr Kosmala ujawnił dziennikarzom wyniki audytu, który miał stwierdzić w związku przypadki zastraszania, seksu z podopiecznymi - w tym nieletnimi - a nawet gwałt.

Sam dyrektor zapewniał, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Teraz jednak został zatrzymany. "W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy po doprowadzeniu zatrzymanego Andrzeja P. do Prokuratury Regionalnej w Warszawie prokurator ogłosi mu zarzuty popełnienia czterech przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności" - podaje prokuratura.

Od początku 2018 r. Prokuratura Regionalna w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące nieprawidłowości o charakterze finansowym w Polskim Związku Kolarskim w Pruszkowie, do których miało dochodzić w szczególności w latach 2016 - 2017. Śledztwo zostało wszczęte po zawiadomieniu złożonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Niejako przy okazji tego śledztwa prowadzone były czynności wyjaśniające w sprawie działalności Andrzeja P. Śledczy już zapowiedzieli, że będą wnioskować do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Skandal seksualny w Hollywood. Molestowanie i gwałty w świecie show-biznesu. Kto został oskarżony, a kto padł ofiarą? [PODSUMOWANIE]

Wi璚ej o: