Oburzenie po występie Wojciecha Cejrowskiego. Ruszyła akcja: "okaż sprzeciw!"

Wojciech Cejrowski w programie w TVP Info stwierdził, że Tęczowy Piątek w szkołach to "pedofilski atak". Co więcej, miał kartkę z homofobicznym hasłem, którą prezentował widzom. Organizacja Miłość Nie Wyklucza zachęca, by zgłaszać sprawę do KRRiT.

Wojciech Cejrowski, stały komentator programu "Minęła 20" w TVP Info, znów dał próbkę swoich możliwości. W programie z 25 października, czyli na dzień przed akcją Tęczowy Piątek w polskich szkołach, mówił, że to "atak pedofilski", a uczniowie są "szkoleni do zboczonych czynności seksualnych".

Cejrowski na tym nie poprzestał, ponieważ w pewnym momencie programu wyciągnął przed siebie kartkę z napisem:

Rodzice, zadzwońcie do szkoły upewnić się, że obleśny dziad nie przyjdzie jutro molestować waszych dzieci.

W związku z tymi wypowiedziami Wojciecha Cejrowskiego, organizacja Miłość Nie Wyklucza ruszyła z akcją, w której zachęca do wyrażenia sprzeciwu wobec homofobii i do wysłania skarg do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Organizacja wskazuje, że "podczas audycji doszło do pogwałcenia zasad obiektywizmu, oddzielania informacji od komentarza, szacunku i tolerancji oraz wolności i odpowiedzialności". W komentarzach ludzie deklarują, że już wysłali wniosek do KRRiT.

Wojciech Cejrowski krytykowany

Występy Wojciecha Cejrowskiego w Telewizji Publicznej wiele razy wzbudzały oburzenie. Podróżnik w marcu tego roku zastanawiał się czy aferę w IMGW nazywać "Homo Haremem" czy "Homo Burdelem". Innym razem stwierdził w "Minęła 20", że Hillary Clinton "rozpuszczone rączki dziecka smarowała na nos".

Niedawno odbyła się akcja podróżników, którzy apelowali do Cejrowskiego o powściągnięcie języka. 

Więcej o: