Niedziele handlowe - listopad 2018. Czy w tym tygodniu wypada niedziela handlowa?

Czy pierwsza niedziela tego miesiąca to niedziela handlowa? Dowiedzmy się, czy w ostatni dzień tego tygodnia otwarte będą galerie handlowe i supermarkety Biedronka, Lidl, Tesco i inne.

To, czy dana niedziela jest niedzielą handlową, możemy sprawdzić w jednym z internetowych kalendarzy niedziel handlowych lub w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele.

Niedziele handlowe 2018. 4 listopada możemy zrobić zakupy

Z treści ustawy, która weszła w życie w marcu tego roku wynika, że niedziele handlowe w 2018 roku wypadają dwa razy w miesiącu - w pierwszą i ostatnią niedzielę. Wyjątkami są te miesiące, w czasie których wypada Wielkanoc lub Boże Narodzenie. W listopadzie nic takiego nie ma miejsca, dlatego dla ustalenia terminów niedziel handlowych stosujemy zasadę o dwóch niedzielach handlowych w miesiącu. Wynika z tego, że 4 listopada będzie niedzielą handlową, podobnie z resztą, jak 25 listopada.

Listopad 2018. Które dni są dniami wolnymi od handlu?

Przypomnijmy, że w tym tygodniu jest jeden dzień, w czasie którego sklepy będą zamknięte - jest to 1 listopada, dzień Wszystkich Świętych. Możliwe jest także to, że nie zrobimy zakupów w poniedziałek 12 listopada ze względu na ustawę o Święcie Narodowym, którą w zeszły poniedziałek przegłosował Sejm. 

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: