Jelenia Góra: Dwie osoby zginęły potrącone na przejściu dla pieszych. Ofiary wyścigu?

Tragiczny wypadek w Jeleniej Górze. W nocy doszło tam do potrącenia dwóch osób na przejściu dla pieszych. Obie zginęły. Policja zatrzymała trzy osoby.

Jak informuje Polsat News, do wypadku w Jeleniej Górze doszło w nocy - ok. godz. 23. Szczegóły zdarzenia są wciąż ustalane przez policję. Funkcjonariusze sprawdzają, czy auta brały udział w nielegalnym wyścigu.

Tragiczny wypadek w Jeleniej Górze. Nie żyją dwie osoby

- Na przejściu dla pieszych zostali potrąceni i zginęli 47-letnia kobieta oraz 57-letni mężczyzna. Dopiero zabezpieczony został monitoring, odbędą się oględziny, dlatego trudno wyrokować, że te pojazdy się ścigały. To będzie wyjaśniane - mówi cytowana przez Polsat News Małgorzata Grzelak, rzeczniczka policji w Jeleniej Górze

W sprawie zatrzymano kierowców seata i volkswagena oraz pasażera jednego z aut. Wiadomo, że kierowcy byli trzeźwi. Zatrzymani mają od 25 do 20 lat. Obecnie przebywają w areszcie.

Według jeleniogórskiego portalu portalik24.pl, w przechodniów uderzył kierowca seata. Prędkość była tak duża, że auto wyhamowało dopiero 50 metrów od miejsca potrącenia.

Więcej o: