Morderstwo Pauliny z Łodzi. Brat 28-latki zabrał głos: Finał okazał się tragiczny

Brat 28-letniej Pauliny, której zwłoki zostały najprawdopodobniej odnalezione w piątek, odniósł się na Facebooku do tragicznego zdarzenia. "Wszyscy, którzy znali osobiście moja siostrę, wiedzą jaka wspaniałą osobą była" - czytamy we wpisie.

Wczoraj podczas konferencji prasowej prokuratura w Łodzi potwierdziła, że odnalezione w piątek zwłoki to prawdopodobnie ciało poszukiwanej od tygodnia 28-letniej Pauliny. Głos w sprawie tragicznego zdarzenia teraz zabrał jej brat.

Brat Pauliny Dynkowskiej: Finał okazał się tragiczny

"Jak już pewnie wiecie finał tej historii okazał się tragiczny. Z tego miejsca z całego serca dziękuję Wam wszystkim, wszystkim zaangażowanym osobom, a były ich setki. Wszyscy którzy znali osobiście moja siostrę wiedzą jaka wspaniałą osobą była, jest i będzie" - napisał na Facebooku Łukasz Dynkowski. Do użytkowników mediów społecznościowych zwrócił się też z prośbą, by usunąć "wszystkie udostępnione w tej sprawie posty".

28-letniej kobieta zaginęła w minioną sobotę. Ostatni raz była widziana tego dnia około godziny 8.00 przy skrzyżowaniu ulic Zielonej oraz Kościuszki w Łodzi. Wczoraj łódzcy śledczy poinformowali, że przeprowadzone zostały oględziny odnalezionych w piątek zwłok. Stwierdzono rany kłute, które najprawdopodobniej doprowadziły do śmierci. Znalezione w okolicy Stawów Jana ciało było przysypane liśćmi. - Bez wątpienia doszło do zbrodni zabójstwa. Wszystko wskazuje, że tragedia rozegrała się w jednym z mieszkań w kamienicy przy ulicy Żeromskiego (...). Przed godziną 18:00 zwłoki po zapakowaniu w torbę, owinięciu w folię zostały przetransportowane na tereny leśne, w okolice Stawów Jana. Wczoraj je odnaleziono

W związku z postępowaniem zatrzymane są trzy osoby: 44-letnia obywatelka Białorusi, która usłyszała zarzuty niezawiadomienia o zbrodni zabójstwa i składania fałszywych zeznań; 41-letni obywatel Gruzji, podejrzany o niezawiadomienie o zabójstwie, a także 38-letni obywatel Gruzji, którego rola nie jest jasna, nie został jeszcze przesłuchany. Osoby te, niezwiązane bezpośrednio z morderstwem, przez kilka dni nie poinformowały służb. Prokuratura szuka sprawcy zabójstwa. Na razie nie znany jest jego motyw.

Więcej o: