Jarosław Kaczyński dopiero co wbił słupek na Mierzei Wiślanej. "Nie wiadomo, kto go zabrał"

Mierzeja Wiślana będzie przekopana i wybudowany zostanie tam kanał. Inauguracją inwestycji miało być symboliczne wbicie słupka geodezyjnego przez Jarosława Kaczyńskiego. Jak jednak wynika z informacji "Gazety Wyborczej", słupek zniknął.

O sprawie poinformował w sobotę rano użytkownik Twittera, który zniknięcie słupka zauważył podczas spaceru. - Nie ma słupka wykopanego przez Naczelnika Jarosława!!! Czy to znaczy, że trzeba będzie kolejny raz uroczyście rozpoczynać prace związane z przekopem Mierzei Wiślanej? - ironizuje zKaszebe. 

Informację o zniknięciu słupka otrzymał też dziennikarz "Gazety Wyborczej", który potwierdził, że słupka na plaży już nie ma. - Słyszałem, że zniknął już na drugi dzień po wkopaniu. (...) Nie wiadomo, kto go zabrał, ale nie ma to większego znaczenia, bo przymiarek do rozpoczęcia budowy przekopu było już kilka i zawsze kończyły się tak samo - powiedział „Wyborczej” Krzysztof Swat, burmistrz Krynicy Morskiej.

Jarosław Kaczyński: Mamy pełną suwerenność na tych ziemiach

Uroczyste wbicie ostatniego słupka geodezyjnego, który wyznaczał granice przekopu Mierzei Wiślanej odbyło się 16 października. W uroczystości wziął udział nie tylko Jarosław Kaczyński, ale również m.in. minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Choć nie ma jeszcze wykonawcy ani pozwolenia na budowę, symbolicznym rozpoczęciem inwestycji było właśnie wbicie ostatniego słupka geodezyjnego. - Mamy pełne prawo zakończyć proces tyczenia, a jeśli chodzi o inne dokumenty, potrzebne do rozpoczęcia budowy, to wydaje to być kwestią najbliższych tygodni. Kiedy budowa się rozpocznie, to będzie można powiedzieć, że klamka zapadła. Kanał powstanie - powiedział Jarosław Kaczyński. Dodał, że celem jest rozwój gospodarczy Elbląga, ale także pokazanie "pełnej suwerenności na tych ziemiach". - Będziemy robić to, co jest potrzebne Polsce i nikt nam nie będzie w tym w stanie przeszkodzić - stwierdził.

Jak pisaliśmy na next.gazeta.pl, obietnicami przekopu Mierzei Wiślanej nie udało się skutecznie skusić wyborców

Polecamy też: Jarosław Kaczyński wbija słupek i zaczyna przekop Mierzei Wiślanej. Ekspert: To zwróci się za 500 lat

Więcej o:
Komentarze (242)
Jarosław Kaczyński dopiero co wbił słupek na Mierzei Wiślanej. "Nie wiadomo, kto go zabrał"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 50 razy 30

  Będzie okazja do następnej uroczystości z udziałem pana prezesa i oczywiście słupka.
  Produkcja słupków kołem zamachowym naszej gospodarki !!
  Juhu!

 • aa1000

  Oceniono 36 razy 24

  Przypuszczalnie słupek został zabrany przez agentów ZUSu jako dowód rzeczowy.
  Prawdopodobnie naczelnik był wtedy na chorobowym.

 • Piotr

  Oceniono 27 razy 21

  Stępka wbita półtora roku temu w Szczecinie przez Morawieckiego też zniknęła, a promu nie ma. Podobnie będzie z przekopem. :D

 • jxl82

  Oceniono 31 razy 19

  Wiesz co robi ten kołek? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest kołek na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym kołkiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo”

 • pokon

  Oceniono 26 razy 18

  Teraz zostanie ustawiona tam pamiątkowa tablica, że w tym miejscu przebywał wódz narodu Jarosław Kaczyński. Odciski jego świętych stóp zostaną tam umieszczone w terminie późniejszym po uprzednim poświęceniu przez Głódzia ( o ile do tego czasu wytrzeźwieje).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX