Kurator zaprosił dyrektorów szkół na wspólne patriotyczne śpiewanie. "Odmówić nie wypada"

Do dyrektorów szkół z Dolnego Śląska dotarły zaproszenia od kuratora na wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni. Ci, którzy nie potwierdzili udziału, mieli dostawać ponaglające telefony. - Usłyszałam od pani wizytator, że kuratorowi odmówić nie wypada - mówi "Gazecie Wrocławskiej" dyrektora jednej ze szkół.

Jak opisuje "Gazeta Wrocławska" Roman Kowalczyk, kurator oświaty na Dolnym Śląsku, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizował wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Postanowił zachęcić do tego dyrektorów szkół z różnych miast na Dolnym Śląsku i wyznaczył cztery miejsca do śpiewania: Lubań, Wrocław, Wałbrzych i Legnica.

Dolny Śląsk. Dyrektorzy śpiewali patriotyczne pieśni

To będzie forma okazania szacunku i oddania honorów wszystkim, dzięki którym żyjemy w Niepodległej. Będzie to też okazja do rozkoszowania się pięknymi melodiami - cytuje list kuratora "Gazeta Wrocławska".Problem w tym, że wielu adresatów listu odczytało zaproszenie jako polecenie. Kurator zaznaczył bowiem w liście, że "w przypadku niemożności przybycia proszę o zorganizowanie zastępstwa". Natomiast gdy dyrektorzy udziału nie potwierdzali, rozdzwaniały się w ich gabinetach ponaglające telefony z kuratorium. 

"Kuratorowi odmówić nie wypada"

- Usłyszałam od pani wizytator, że kuratorowi odmówić nie wypada. I ktoś szkołę reprezentować musi - mówi dziennikowi jedna z dyrektorek. Z kolei inna nauczycielka twierdzi, że z powodu obecności dyrektora na uroczystości musiała go zastępować, przez co nie mogła prowadzić własnych zajęć.

Kurator Roman Kowalczyk w rozmowie z gazetą stwierdził, że nie było żadnego nakazu uczestnictwa, zarzuty pedagogów nazwał zaś "niepoważnymi i groteskowymi".

Więcej o:
Komentarze (128)
Kurator zaprosił dyrektorów szkół na wspólne patriotyczne śpiewanie. "Odmówić nie wypada"
Zaloguj się
 • 00037wj

  Oceniono 39 razy 35

  Za stalinizmu i potem komuny też nie wypadało odmawiać jak "władza zapraszała". PiS- bolszewia w pełnej krasie.

 • stopp5

  Oceniono 32 razy 32

  Niektórym odpie... i małym rozumkiem nie potrafią ogarnąć, że patriotyzm, to nie pobrzękiwanie szabelką i darcie japy, a ciężka praca i uczciwość wobec społeczności tworzącej państwo.

 • freud1

  Oceniono 29 razy 27

  Proponuje, aby w koncu przestac sie rozmieniac na drobne i zorganizowac jakis "zlot" pt. Triumf Woli w polskim odpowiedniku Norymbergi z lat 30. Mala podpowiedz, miasto chytrej baby byloby jak znalazl.
  Stadion (choc akurat tam chyba nie ma), masy ze sztandarami i pochodniami i okrzyki "Polsko, obudz sie!" i "chwala naczelnikowi!".
  No powiedzcie pisiory, brzmi jak mokry sen :)

 • silthor

  Oceniono 26 razy 22

  Dobre, naprawdę dobre. Takie "imprezy", to już są zachowania w stylu bardzo głębokiej komuny.

 • komentarz

  Oceniono 22 razy 20

  Ho, ho, ho. A jak kurator zaproponuje mundury lub krzyże to też nie odmówią. Tak działa nazizm. Pełza.

 • aprilapril

  Oceniono 16 razy 16

  Mam nadzieje, ze patrotyczne spiewanie zaczete bedzie wspona modlitwa na kolanach pod przewodnictwem proboszcza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX