Chcieli przestraszyć kolegę, nie wiedzieli, że ma nóż. Raniony nastolatek stracił nogę

Trzech nastolatków postanowiło zażartować sobie z dwóch swoich kolegów - założyli kominiarki i chcieli ich wystraszyć. Nie wiedzieli, że jeden z chłopców ma nóż, którego użył do samoobrony. Ugodzony w udo nastolatek trafił do szpitala w stanie zagrażającym życiu. W piątek lekarze amputowali mi nogę.

Do zdarzenia doszło w niedzielę. Pięciu nastolatków ze Świdnicy wybrało się na wycieczkę do mauzoleum w Wałbrzychu, czyli tzw. ostatniej świątyni Hitlera, która znajduje się pomiędzy ul. Starą, a Jagiełły. Trzech z nich postanowiło wystraszyć dwóch pozostałych. W tym celu, kiedy weszli do mauzoleum, założyli kominiarki i zaatakowali kolegów.

Jak się jednak okazało, jeden z "zaatakowanych" chłopców miał przy sobie nóż. Przerażony 15-latek ugodził nim w udo 16-letniego kolegę. - Chłopiec trafił do nas w stanie krytycznym z powodu zadanej rany. Miał przeciętą tętnicę udową - powiedziała dla Polsat News Joanna Pikul, lekarz z wałbrzyskiego szpitala, do którego trafił chłopak. 

Dziś lekarze byli zmuszeni amputować mu nogę. Nadal jednak istnieje zagrożenie życia chłopca, który obecnie znajduje się w szpitalu we Wrocławiu.

Czterej chłopcy zostali przesłuchani. 15-latek, który ugodził nożem kolegę, został zatrzymany i doprowadzony do Sądu Rejonowego w Świdnicy. Obecnie znajduje się w schronisku dla nieletnich.

Więcej o:
Komentarze (178)
Chcieli przestraszyć kolegę, nie wiedzieli, że ma nóż. Raniony nastolatek stracił nogę
Zaloguj się
 • balcerowicz_musi_wrocic

  Oceniono 90 razy 76

  Dlaczego ten 15-latek został zatrzymany? Bronił własnego zdrowia i życia. Skąd miał wiedzieć w momencie podjęcia obrony, że nic mu nie grozi?

 • szlajus

  Oceniono 79 razy 69

  Jeżeli jesteś zaatakowany u nas w kraju to masz przesrane.
  Nie bronisz się - giniesz albo cię okradną, obronisz się - siedzisz za kratami.

 • yosemitesam

  Oceniono 59 razy 59

  No niestety - atakujący musi się liczyć z tym, że atakowany może zechcieć się bronić.

 • hens

  Oceniono 61 razy 49

  A za co chłopaka do schroniska i sądu ?
  Chłopiec bronił się przed bańdziorami w kominiarkach i powinien zostać nagrodzony.

 • poprzedni_facet

  Oceniono 58 razy 46

  Chłopak działał w obronie własnego życia i za to został zatrzymany i umieszczony w ośrodku? A bandyci w kominiarkach chodzą wolni? To serio się dzieją w tych czasach, że z ofiary zrobiono agresora?

 • sselrats

  Oceniono 55 razy 45

  No, dobrze. Obronil sie. Bylo nie atakowac.

 • Popijajac Piwo

  Oceniono 39 razy 39

  Jak dla mnie to siedzieć powinien pomysłodawca tego żartu. Jak wyskoczę w kominiarce przed jakimś VIP-em a chłopcy z SOP-u przypadkiem zrobią mi krzywdę to też pójdą siedzieć?...

 • men_53

  Oceniono 37 razy 37

  Trzech bandziorów w kominiarkach napada na dwu nastolatków. Chcą zamordować, porwać? Nie wiadomo? Jeden z napadniętych ma nóż, to nie jest zabronione ... .Broni się tym, czym może. Ma do tego pełne prawo. Za co trafił do ośrodka pozostaje dla mnie zagadką. To, że bandzior okazał się kolegą-idiotą nie ma żadnego znaczenia,chłopcy w chwili napadu nie mogli o tym wiedzieć.

 • respons

  Oceniono 38 razy 34

  To tragiczny "żart" . Jednak zaatakowany chłopiec miał pełne prawo do obrony, w realu mógłby sobie uratować takim zdecydowanym zachowaniem swoje życie. To przestroga dla żartujących.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX