Poseł Żalek o "Tęczowym Piątku". "Oswojenie w przestrzeni publicznej ze zboczeniami"

W piątek w wielu polskich szkołach odbył się "Tęczowy Piątek" zorganizowany przez Kampanię Przeciw Homofobii. Akcja wywołała sprzeciw wśród zwolenników prawicy. - Jesteśmy świadkami agresywnej propagandy, szkodliwej społecznie ideologii - uważa poseł Jacek Żalek.

Wiceszef klubu parlamentarnego PiS Jacek Żalek skomentował "Tęczowy Piątek" dla Wirtualnej Polski. Poseł liczy, podobnie jak wielu innych członków partii rządzącej, że ministerstwo wyciągnie konsekwencje wobec szkół, które w ramach akcji przeprowadziły lekcje tolerancji. - Ministerstwo powinno podjąć działania, żeby szkoła pozostała neutralna światopoglądowo. Jesteśmy świadkami agresywnej propagandy, szkodliwej społecznie ideologii. Szkoła musi być wolna od indoktrynacji - stwierdził.

Według niego środowiska homoseksualne domagają się tolerowania ich "ekstremalnych zachowań". - Oswojenie w przestrzeni publicznej ze zboczeniami ma doprowadzić do zrównania w prawach zachowań patologicznych i wymuszać postawy akceptacji - dodał.

Poseł Żalek uznał również, że walka o małżeństwa homoseksualne z zagwarantowanym prawem do adopcji jest "przekroczeniem dopuszczalnej granicy" i widzi w tym "zagrożenie pedofilią".

- Kiedy chodzi o bezpieczeństwo dzieci nie możemy przyglądać się biernie jak homo lobby instrumentalnie traktuje prawa dzieci. Chodzi przede wszystkim o zagrożenie pedofilią. Nie może być zgody na to, że dwóch facetów, w imię lewicowej poprawności politycznej, dostaje do zabawy bezbronne dziecko np. małą dziewczynkę. Zachowania patologiczne w takich związkach zobowiązują do działania. Dzieci, które dorastały w takim modelu przeżywają traumę - powiedział.

"Tęczowy Piątek" miał pokazać, że szkoła to bezpieczne miejsce

Joanna Skonieczna, koordynatorka akcji, zaznacza, że akcja miała pokazać młodzieży LGBTQI, że szkoła jest dla nich bezpiecznym środowiskiem. - To szkoła decyduje, czy z nich skorzysta oraz w jakim zakresie i w jakiej formie przeprowadzi inicjatywę. Wierzymy, że szkoły znają przepisy i procedury. Wychodzimy także z założenia, że nauczyciele i dyrektorzy najlepiej znają swoich uczniów i uczennice, więc potrafią dostosować akcję do ich potrzeb - powiedziała Skonieczna w rozmowie z Gazetą.pl.

Akcja była organizowana już po raz trzeci. Zapwiedziało w niej udział ponad 200 szkół w całej Polsce.

Więcej o:
Komentarze (194)
Poseł Żalek komentuje "Tęczowy Piątek". "Oswojenie w przestrzeni publicznej ze zboczeniami"
Zaloguj się
  • antropoid

    Oceniono 44 razy 26

    O ILE PAMIĘTAM gwałcenia dzieci przez księży i ukrywania tego przez kurie nie skomentował gnojek w ogóle.

  • japka_putina

    Oceniono 30 razy 24

    Co do indoktrynacji homoseksualnej, to jako czysty hetero jestem zupełnie pewien, że żadna propaganda nie byłaby w stanie skłonić mnie do zmiany orientacji. Dlatego przypuszczam, że ludzie przeciwni jakiejkolwiek tolerancji dla zorientowanych inaczej mają jakiś problem z samoidentyfikacją seksualną.

  • antropoid

    Oceniono 30 razy 20

    Obwiesili urzędy i szkoły w tym państwie krzyżami - ale pozdejmowali je ze ścian "świętych" salek katechetycznych - bo powynajmowali je na sklepy i zakłady usługowe.
    A podatki obywateli, którym włażą na łeb płyną do ich kieszeni.

    To są dopiero odchyły.
    Typowo polskie, destrukcyjne odchyły.

  • Zibi Roch

    Oceniono 25 razy 13

    Żalek widzi niebezpieczeństwo pedofilii w szkole. A gdy patrzy na kościół to co? Ślepnie?

  • sobieryba

    Oceniono 16 razy 12

    "Oswojenie w przestrzeni publicznej ze zboczeniami .."
    .........................................
    Już nikogo nie szokuje codzienna informacja że jakis ksiądz skrzywdził dziecko... to jest oswojenie..

  • niebozaoknem

    Oceniono 17 razy 11

    Śmiesznie, że akurat poseł Żalek to mówi. Tak się zastaniawiam, czy można się bardziej zeszmacić dla kariery.

  • 1adasq

    Oceniono 12 razy 10

    jakich światłych i postępowych mamy posłów, np taki poseł żalek postuluje aby szkoła była, tu cytat:
    "żeby szkoła pozostała neutralna światopoglądowo"
    oraz
    "Szkoła musi być wolna od indoktrynacji"
    proponuję aby pan poseł zebrał jeszcze kilka takich złotych myśli i wzorem reformatorów kościoła spisał je na pergaminie i przybił do drzwi szkoły

  • ucan2

    Oceniono 14 razy 10

    Żalek , nie ma takich epitetów, które mogłyby określić twoje kołtuństwo, hipokryzję i cynizm.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX