Z anteny Nowa TV znikają "24 godziny". Odchodzą m.in. Tadla, Czyż i Kulczycki

Grupa ZPR Media poinformowała, że z końcem listopada rezygnuje z serwisu informacyjnego "24 godziny" emitowanego na antenie Nowej TV. W związku z tym ze stacją żegnają się dziennikarze, którzy przeszli tam po odejściu z TVP, m.in. Beata Tadla, Marek Czyż, Jarosław Kulczycki czy Adam Feder.

Jak podaje portal Press.pl, grupa ZPR Media w komunikacie poinformowała, że "powodem decyzji są względy biznesowe, wynikające ze słabego dotarcia platformy naziemnej MUX 8, które uniemożliwiło zbudowanie widowni 24 godzin na poziomie, zapewniającym rentowność programu". We wrześniu 2018 roku kanał Nowa TV miał 0,32 proc. udziału w rynku.

Jednocześnie z Nowa TV żegna się cały zespół tworzący "24 godziny" m.in. Beata Tadla, Marek Czyż, Adam Feder, Magdalena Karpińska, Jarosław Kulczycki, Grzegorz Sajór. W dużej części serwis informacyjny tworzyli dziennikarze, którzy opuścili TVP, kiedy zmieniły się władze stacji.

Do tej pory "24 godziny" pojawiały się w Nowej TV codziennie o 18.30. Ostatnie wydanie programu zostanie pokazane 30 listopada.

Więcej o: