Śmiertelny wypadek na A1. Ciężarówka przebiła bariery, nie żyje kierowca. Ogromne utrudnienia

Nie żyje kierowca ciężarówki, która przewróciła się na autostradzie A1 między węzłami Pelpin i Kopytkowo. Na trasie są ogromne utrudnienia - droga w stronę Gdańska jest całkowicie zablokowana.

W piątek tuż po godz. 8 rano doszło do śmiertelnego wypadku na 49. kilometrze autostrady A1. Ciężarówka przebiła bariery energochłonne i zablokowała drogę w obu kierunkach. Nie żyje kierowca pojazdu - donosi Wp.pl.

Jak informuje straż pożarna, w stronę Gdańska ruch odbywa się pasem awaryjnym. Wcześniej autostrada była nieprzejezdna od węzła Kopytkowo do węzła Pelpin.

Zablokowana autostrada A1 w miejscu wypadkuZablokowana autostrada A1 w miejscu wypadku Google Maps

Wypadek na A1. Droga nieprzejezdna w stronę Gdańska

Po 11 straż poinformowała, że ruch w kierunku Gdańska od węzła Kopytkowo jest całkowicie zablokowany z powodu pracy ciężkiego sprzętu.

W akcji bierze udział pięć zastępów ratunkowych oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu pracuje policja, która ustala przyczyny wypadku.

Korzystając z telefonu za kółkiem, zwiększasz ryzyko wypadku aż 23 razy

Więcej o:
Komentarze (29)
Śmiertelny wypadek na A1. Ciężarówka przebiła bariery, nie żyje kierowca. Ogromne utrudnienia
Zaloguj się
 • acototak

  Oceniono 19 razy 19

  Jeżdżąc sporo po Polsce i widząc kierowców w mijanych samochodach obawiam się, że spora część wypadków na prostej drodze spowodowana jest aktywnością na smartfonach.

 • 2000belus

  Oceniono 13 razy 7

  Co drugi kierowca tira trzyma w lapie telefon.. 100% z nich przekracza predkosc. Polowa z nich to drogowe chamy. .. Spia w ciezarowkach jak psy.. policja nic z ta swolocza nie robi. Oto polska rzeczywistosc..

 • jukka2014

  Oceniono 9 razy 3

  Tiry na tory.

 • owrank

  Oceniono 2 razy 2

  rozumiem, że Policja błyskawicznie otworzyła bramy wyjazdów serwisowych i zorganizowała bezpieczne objazdy "pod prąd" ? czy może ograniczyła się do zapowiedzi karania kieroców, którzy po 2-3 godzinach stania wzięli sprawy w swoje ręce ? a dobrze chociaż, że nie ma 30 stopni żary z nieba.... bo przy dzisiejszej pogodzie ta godzinę w korku jakoś się przeżyje...

 • jerzytop

  Oceniono 8 razy 2

  I znowu PANISKO w ciężarówce ,przemęczone ,zawsze się spieszące ,niewyspane ale aby zarobic i niestety pozabijać innych . Przecież niektórzy z nich na naszych PSEUDO AUTOSTRADACH dwupasmowych rozwijaja prędkość nawet 120-130 km/h Strach się bać gdy wystrzeli opona lub kierowca zasłabnie czy zaśnie z " wyspania " Ile było przypadków staranowania kilku i więcej samochodów osobowych bo pan w TiR -rze jechał jak jechał

 • Magdalena Wójcik

  Oceniono 9 razy 1

  Proszę szanownego pana, tym panom w ciężarówkach należy się ogromny szacunek bo to jest zajebiście ciężka praca o której szanowny pan lub pani nie ma pojęcia. A widziałam wielu piratów drogowych w osobówkach z telefonami w łapach.

 • czeski_honza

  Oceniono 1 raz 1

  Nie wierzę, aby jechał zgodnie z przepisami. Może jeszcze niespodziewany poryw wiatru?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX