Pogoda w piątek. Trwa jesienna aura. Deszczu będzie mniej, ale temperatura nie wzrośnie

Pogoda w piątek będzie dla nas nieco łaskawsza. Nie możemy spodziewać się wzrostu temperatury, ale deszcz i wiatr będą lżejsze.

Ostatnie dni przyniosły prawdziwie jesienną aurę. Deszcz, wiatr i chłód nieustannie nam towarzyszyły. Piątek może przynieść delikatną poprawę.

Temperatury nadal będą niskie

Niestety pogoda w piątek nie przyniesie ocieplenia. Najchłodniej będzie na wschodzie kraju. Tam temperatura nie przekroczy 8 stopni. Nieco lepiej będzie w centrum i na zachodnie Polski - termometry wskażą około 10 stopni, a w okolicach Wrocławia nawet 12. 

Na interaktywnej mapie z serwisu Windy.com możesz zobaczyć temperaturę o danej godzinie. Wystarczy, że suwak na dole mapy przesuniesz w lewo. Możesz również sprawdzić m.in. jak rozłożą się opady, zmieniając kryterium "Temperatura" na "Deszcz".

Pogoda w piątek: deszcz i wiatr nieco ustaną

Deszczu będzie w piątek mniej niż w czwartek - uwolnią się od niego południe i zachód kraju. Możliwe, że tam pogoda przyniesie chwilowe przejaśnienia. Nadal jednak opady deszczu mogą wystąpić na północy, w centrum i przede wszystkim na wschodzie Polski.

Nieco słabszy będzie też wiatr. W większości regionów kraju jego prędkość nie powinna przekroczyć 25 km/h. W niektórych miejscach będzie jednak znacznie silniejszy. Porywisty wiatr może wystąpić na wybrzeżu i w Tatrach - nawet do 80 km/h.

Więcej o: