Polska w 2017 roku przyjęła najwięcej imigrantów w Europie. Głównie z Ukrainy i Białorusi

Według opublikowanego przez Eurostat raportu, w 2017 roku Polska przyjęła najwięcej imigrantów w Europie. Wydano ponad 683 tys. pierwszych dokumentów pobytowych dla obywateli krajów spoza Unii Europejskiej.

Jak wynika z raportu, który Eurostat opublikował 25 października, w 2017 roku w Polsce wydano dokładnie 683 228 pierwszych dokumentów pobytu. To stanowi 22% tego typu dokumentów wydawanych na terenie UE obywatelom krajów nie należących do wspólnoty. Zajmujemy też trzecie miejsce pod względem liczby przyjętych imigrantów w stosunku do liczby ludności - na 1000 mieszkańców przypada 18 wydanych pierwszych dokumentów pobytu.

W Polsce chcą mieszkać Ukraińcy i Białorusini

Największą grupę - aż 85 proc. - wśród imigrantów, którym wydano w Polsce pierwsze dokumenty pobytu, stanowią Ukraińcy - było ich w sumie 585 439. Pierwsze dokumenty pobytu wydano również Białorusinom (dostało je 42 756 osób) oraz obywatelom Mołdawii (7 803 osób).

Zgodnie z danymi Eurostatu, w całej UE pierwsze dokumenty pobytu najczęściej dostawali Ukraińcy i Syryjczycy. 88 proc. obywateli Ukrainy, którzy się o nie starali, dostało je właśnie w Polsce. Jednocześnie, schronienia w naszym kraju nie znalazł żaden Syryjczyk. 

Do Polski przyjeżdżają ze względu na pracę

Ponad 87 proc. osób (596 916) otrzymało pierwsze dokumenty pobytu w Polsce w związku z zatrudnieniem, które tu znalazło. To jednocześnie aż 59 proc. wszystkich pozwoleń wydanych ze względów zawodowych na terenie całej UE. 7 proc. dokumentów zostało wydanych ze względu na inne przyczyny, nieokreślone w raporcie. Oprócz tego imigranci otrzymywali dokumenty pobytu ze względu na edukację (ponad 5 proc.) i powody rodzinne (zaledwie 0.5 proc.).

Więcej o:
Komentarze (134)
Polska w 2017 roku przyjęła najwięcej imigrantów w Europie. Głównie z Ukrainy i Białorusi
Zaloguj się
 • e-mucha.info

  Oceniono 26 razy 22

  Polska wyprodukowała też najwięcej emigrantów :D

 • 2_kk

  Oceniono 19 razy 11

  Te dane to żart. Tajemnicą poliszynela jest to, że oprócz choćby dziesiątków tysięcy Wietnamczyków, w Polsce osiedla się coraz potężniejsza fala Hindusów. Oczywiście nie pozostawiają nawet śladu w jakichkolwiek "statystykach imigrantów", bo to nie żadni - broń Boże - "imigranci", tylko... "studenci"! Polskie placówki konsularne bez mrugnięcia powieką wydają tysiące wiz na lipne papiery wystawiane za przystępną cenę przez krajowe "uczelnie" typu "kasa-papier". Odbywa się to na taką skalę, że NIE MOŻE dziać się bez wiedzy i cichego przyzwolenia Jaśnie Nam Panującej Hipokryzji, ostentacyjnie (dla ciemnego Suwerena) wielce "antyimigranckiej".

 • s_snake

  Oceniono 16 razy 10

  683 228 imigrantów?
  Dobrze, że Kaczyński nie umie obsługiwać komputera.

 • fox.foksinski

  Oceniono 9 razy 9

  Prawckie trole jakps milcza, ze piss sprawadzilo do Polski 3 mln Imigrantow? Nie mozna normalnie przejsc ulca zeby sie nie natknac na nich. A Polacy zeby srensownie zatobic musza do eu jezdzic

 • Peter Parahuz

  Oceniono 11 razy 9

  Kto to pisal, Tarczynski? Podajecie ze w 2017 "schronienia w naszym kraju nie znalazł żaden Syryjczyk". Tymczasem strona rzadowa podaje ze w 2017 pozwolenie na pobyt dostalo 308 Syryjczykow. A z Afganistanu, Indii, Nepalu, Bangladeszu, i Pakistanu lacznie 6128. W tym roku liczby sa podobne. Mozna sie z tym zgadzac albo nie, ale po co zmyslac fakty?

  ht_tps://migracje.gov.pl/statystyki/zakres/polska/typ/decyzje/widok/mapa/znacznikDecyzji/P,C,G/rok/2017/kraj/SY/?x=0.3907&y=1.0782&level=1

  ht_tps://migracje.gov.pl/statystyki/zakres/polska/typ/decyzje/widok/mapa/znacznikDecyzji/P,C,G/rok/2017/kraj/AF,BD,IN,NP,PK/?x=0.3726&y=1.0338&level=1

 • honkers

  Oceniono 23 razy 9

  Jednak jest różnica gdy ktoś przyjeżdża do pracy a gdy ktoś ucieka przed prześladowaniami ze strony uzurpatorów i kacyków udających polityków.

 • Purpurowy Diaboł

  Oceniono 6 razy 6

  KK rządzi tym światem od stuleci, nasz rząd najbardziej na klęczkach to i najwięcej wpuszczamy, globaliści i kolesie od jednego rządu to agentura Watykanu bo to ich plan na dominację na kolejne wieki - bóg nie może umrzeć

 • rulz007

  Oceniono 16 razy 6

  pracuję z Ukraińcami w amerykańskiej korpo w produkcji, w sumie fajni ludzie z wyjątkami jak wszędzie. za duże mają mniemanie o sobie,ale ogólnie mi nie przeszkadzają. choć we Wrocławiu jest ich ok 100tyś i uważam,że rząd powinien powiedzieć stop

 • jsn

  Oceniono 42 razy 6

  z Ukrainy i Białorusi nie przyjeżdżają imigranci. Przyjeżdzaja legalnie do pracy z wizami itp

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX