Tęczowy Piątek lista szkół. Zostanie opublikowana jedynie mapa miejscowości

Tęczowy Piątek już 26 października. W akcji ma wziąć udział ponad 200 szkół, ale ich lista nie będzie ujawniona. Organizatorzy chcą bowiem, by "ten dzień odbył się w przyjaznej dla uczniów i uczennic atmosferze". Ma jednak zostać zamieszczona mapa miejscowości, gdzie szkoły przystępują do akcji.

Tęczowy Piątek w polskich szkołach odbędzie się już w najbliższy piątek 26 października. To międzynarodowa akcja, w kraju koordynowana przez Kampanię Przeciw Homofobii, która ma sprawić, by "młode lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe poczuły, że w szkole jest miejsce też dla nich".

W akcji udział zapowiedziało 211 placówek. Ale, jak pisze Radio Zet, lista szkół nie jest publikowana, bo "organizatorzy chcą, by ten dzień odbył się w przyjaznej dla uczniów i uczennic atmosferze".

Tęczowy Piątek. Lista szkół nie zostanie opublikowana

W dniu akcji natomiast zostanie zamieszczona mapa miejscowości, gdzie szkoły przystępują do akcji Tęczowy Piątek.

Tęczowy Piątek został już skrytykowany przez biskupów i Tadeusza Rydzyka, małopolska kurator oświaty oświadczyła, że nie ma na to jej zgody. Minister edukacji Anna Zalewska zwróciła zaś uwagę, że "Jeżeli jakiś dyrektor podjął decyzję o zorganizowaniu tzw. Tęczowego Piątku z pominięciem procedur, to znaczy, że złamał prawo oświatowe".

Tęczowy Piątek. Niektóre szkoły wycofują się z organizacji akcji

Akcja Tęczowy Piątek wzbudziła taki sprzeciw rządu, biskupów i niektórych organizacji, że szkoły pod presją zaczynają wycofywać się z jej organizowania. Jedną z nich jest np. II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach.

Nastolatkowie LGBT o życiu w Polsce: "Homofobia to ból, przemoc psychiczna, nienawiść"

Więcej o: