TVP pracuje nad serialem o "Solidarności". Kurski dobrą nowinę ogłosił na zjeździe NSZZ

Prezes TVP oznajmił, że Telewizja Publiczna pracuje nad serialem o losach "Solidarności". Nie zdradził jednak więcej szczegółów na temat produkcji.

W mediach doniesienia o możliwej zmianie na fotelu prezesa TVP, a podczas krajowego zjazdu NSZZ "Solidarność" Jacek Kurski ogłosił, że Telewizja Publiczna pracuje nad nowym serialem. I to nie byle jakim.

Prezes TVP chwalił legendę "Solidarności" i wskazywał, że należy dalej kultywować pamięć o uczestnikach. Stwierdził przy tym, że nadszedł czas na "odwołanie do form masowej wyobraźni".

Miło mi państwa poinformować, że w telewizji trwają prace nad serialem, który pokaże piękne dzieje podziemnej "Solidarności" po stanie wojennym

- powiedział Jacek Kurski, a na sali rozległy się brawa. Później dodał tylko: - Jestem pewny, że ta linia przeżywania i rozumienia "Solidarności" w telewizji publicznej będzie kontynuowana.

Zjazd NSZZ "Solidarność"

W czwartek w Częstochowie rozpoczął się XXIX Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność". Gośćmi zjazdu są m.in. prezydent Andrzej Duda, i wicepremier Beata Szydło, ministrowie, parlamentarzyści i przedstawiciele duchowieństwa.

Po zakończeniu ceremonii otwarcia delegaci rozpoczną debatę, w której podsumują ostatnią kadencję, a następnie wybiorą nowe władze związku. Zjazd NSZZ "Solidarność" potrwa do piątku.

Więcej o: