Strajk w PLL LOT. Monika Żelazik uklęknęła przed prezesem spółki. Teraz tłumaczy swój gest

- Padam na kolana przed takim człowiekiem (...). Ja nie mogę mu w żaden inny sposób podziękować - tłumaczy Monika Żelazik, która uklękła przed szefem PLL LOT Rafałem Milczarskim i pocałowała go w rękę.

Od czwartku trwa strajk części pracowników PLL LOT. Zdaniem władz spółki, która powołuje się na decyzję sądu, protest jest nielegalny. Dlatego w poniedziałek Rafał Milczarski wręczył 67 pracownikom wypowiedzenia w trybie dyscyplinarnym.

Wiele z nich zostało przesłanych drogą mailową w poniedziałek, kiedy trwały negocjacje między prezesem PLL LOT Rafałem Milczarskim, a przedstawicielami związkowców: Moniką Żelazik, Agnieszką Szelągowską i Adamem Rzeszotem. Gdy informacja dotarła do osób biorących udział w negocjacjach, zostały one zerwane, a konflikt się zaostrzył, gdy prezes próbował wręczyć rozmówcom wypowiedzenia, biegnąc za nimi przez korytarz.

W siedzibie LOT-u doszło do nietypowej sytuacji - w pewnym momencie Monika Żelazik przed obiektywami telewizyjnych kamer i aparatów uklękła przed prezesem Milczarskim i pocałowała go w rękę, a on odpowiedział tym samym. 

"Cyrk na skrzydłach" - komentowano.

Strajk w PLL LOT. Monika Żelazik tłumaczy, dlaczego uklękła przed prezesem

Monika Żelazik w rozmowie z Gazeta.pl wyjaśniła, dlaczego to zrobiła. Wytłumaczyła, że chodziło o dostęp do łazienek, do których protestujący otrzymali wstęp dopiero po wielu prośbach.

- Chciałam prezesowi podziękować, bo jeżeli walczymy o sedes, mamy walkę tak irracjonalną, tak absurdalną, to są Himalaje głupoty, tego, co się dzieje między pracodawcą a pracownikami - powiedziała zwolniona przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego.

- Pan prezes (...) poza kamerami przysłał posłańca do mnie, do przewodniczącej, z informacją, że ludzie będą mogli skorzystać z toalet, to ja rozumiem, że padam na kolana przed takim człowiekiem, no bo nie ma już nic innego. Ja nie mogę mu w żaden inny sposób podziękować - stwierdziła.

- Myślę, że on się zorientował, że było w tym trochę ironii, ale naprawdę odrobina. Zamknięcie przed ludźmi sanitariatów w państwowej spółce to jest jakiś absurd. To się nigdy nie powinno wydarzyć - dodała. - Ludzie nie odebrali tego jako farsę czy ironię. Farsą jest sam fakt, że nie mogliśmy skorzystać z toalety - podsumowała.

Więcej o:
Komentarze (85)
Strajk w PLL LOT. Monika Żelazik uklęknęła przed prezesem spółki. Teraz tłumaczy swój gest
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 16 razy 16

  Pamiętajcie Polacy - jak wpadnie do was PiSowiec z biegunką, NIE dawać klucza!

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 25 razy 15

  Czy to się dzieje naprawdę?! Czy Polska to jeszcze cywilizowany świat w XXI w czy ten etap juz za nami i władzę przejęli BARBARZYŃCY?! Walczyć o dostęp do toalet? Ktoś powinien zostać zwolniony i to nie po stronie strajkujących! Ludzki Pan :o

 • big.ot

  Oceniono 16 razy 12

  Cóż za piękny obraz pracownika w Polsce A. D 2018. - kobieta padająca do kolan wielmożnego Pana w podzięce za umożliwienie dostępu do sanitariatów

 • logedout

  Oceniono 18 razy 12

  Podobno dzięki prezesowi LOT odbił się od dna? "Ilęset" milionów złotych dotacji na to poszło?

 • damtek

  Oceniono 11 razy 11

  Obserwujemy uważnie konto TT wicepremier do spraw społecznych i jednej z 10 najbardziej wpływowych kobiet świata, pani @BeataSzydlo, i ze smutkiem odnotowujemy, że umknął jej uwadze fakt masowego łamania praw pracowniczych w #PLLLOT

  Może pan @Rybitzky nie zrobił prasówki?
  TVPI Korea/twitter

 • damtek

  Oceniono 11 razy 11

  Gdyby tak szefowie kopalnianych spółek wymyślili, żeby górników wyrzucić z etatów i zrobić z nich jednoosobowych działaczy gospodarczych (takie B2B w kopalni) to by zaraz premier, minister Rafalska i szef „S” gnali na Śląsk. Na wyścigi!
  Robert Feluś/twitter

 • jego-wysokosc

  Oceniono 12 razy 10

  To jest dom wariatów. I w tym określeniu nie ma ironii.

 • wujtommy102

  Oceniono 9 razy 9

  Na wszelkie kłopoty w spółce Skarbu państwa może być tylko tylko Obajtek, na wszystkim się facet zna , bo to zawodowy prezes.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX