Ponad 100 tys. pszczół adoptowanych! Jeszcze tylko dziś można wspomóc akcję

Dziś finał akcji Adoptuj Pszczołę. Każdy może pomóc naszym owadzim przyjaciołom. Adoptowano już ponad 100 tys. pszczół. Celem jest adopcja 125 tys. owadów.

Tutaj możesz adoptować pszczołę >>>

Tegoroczna edycja akcji skupia się na pomocy m.in. w stworzeniu rozwiązań, które ułatwiają kontakt między rolnikami i pszczelarzami, by mogli unikać masowych zatruć pszczół pestycydami.

W ramach akcji w ciągu ostatnich lat dzięki zaangażowaniu dziesiątek tysięcy osób powstało wiele cennych inicjatyw, które pomagają chronić owady zapylające: od stawiania hoteli dla dzikich zapylaczy, przez odbudowę pszczelej populacji po katastrofie w Przyczynie Dolnej, badania naukowe nad kondycją zapylaczy aż po stworzenie i konsultacje społeczne Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających. Inicjatorem akcji jest Fundacja Greenpeace Polska.

Pszczoły można też wesprzeć, licytując unikatowe przedmioty. Na stronie act.gp/aukcje toczy się właśnie pięć niezwykłych aukcji. Złotej pszczoły wykonanej przez Annę Orską, winyl z pierwszą płytą zespołu Sistars i autografem sióstr Przybysz, zdjęcie puszczańskiej pszczoły z Teremisek zrobione i podpisane przez Adama Wajraka, czekan, który Denis Urubko dał Adamowi Bieleckiemu podczas wyprawy na trzecią najwyższą górę świata i suknia La Manii uszyta specjalnie dla Doroty Wellman.