Niedziele handlowe - październik 2018. Czy sklepy będą jutro otwarte?

Niedziele handlowe październik. Czy w jutro sklepy będą otwarte? Warto wiedzieć, czy 28 października to niedziela handlowa, żeby w razie potrzeby zrobić zakupy jeszcze dziś.

To, czy dany dzień jest niedzielą handlową określa treść ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Wynika z niej, że 28 października to niedziela handlowa - sklepy odzieżowe, czy budowlane, a także popularne supermarkety takie jak Auchan, Biedronka, Tesco czy Lidl mogą być jutro otwarte.

Niedziele handlowe 2018. 28 października to niedziela hanldowa

Zasada dotycząca ustalania niedziel handlowych jest prosta. Z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele wynika, że niedziele handlowe w 2018 roku to zawsze pierwsza i ostatnia niedziela w miesiącu. Jedynym wyjątkiem od tej zasady jest grudzień, podczas którego niedziel handlowych będzie więcej, bo aż cztery. Decyzja o zwiększeniu liczby niedziel handlowych w tym miesiącu jest związana z wypadającymi w grudniu świętami Bożego Narodzenia.

Niedziele handlowe 2018. Jakie zmiany w kolejnych miesiącach?

Zbliżamy się do końca roku 2018, dlatego warto wiedzieć, ile niedziel handlowych wypadnie w kolejnych latach. Od stycznia 2019 roku czekają nas zmiany. Od początku przyszłego roku niedziele handlowe będą wypadać tylko raz w miesiącu.

W 2019 roku niedzielami handlowymi będą z zasady ostatnie niedziele poszczególnych miesięcy. W 2020 roku niedziele handlowe zdarzą się tylko siedem razy w ciągu roku i będą to: ostatnie niedziele stycznia, czerwca, sierpnia i września, jedna niedziela przez Wielkanocą oraz dwie niedziele przez Bożym Narodzeniem.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: