Długoterminowa prognoza. Pogoda na Wszystkich Świętych oraz Święto Niepodległości

Długoterminowa prognoza pogody. Piękne jesienne dni odchodzą powoli w zapomnienie. 1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych będzie jednym z ostatnich słonecznych dni, z kolei 11 listopada pogoda nie będzie zbyt przyjemna. Czeka nas Święto Niepodległości w deszczu.

W listopadzie zdarzy się tylko kilka słonecznych dni, z każdym tygodniem będzie też coraz chłodniej. Coraz częściej dni będą deszczowe i chłodne. Zima czai się tuż za rogiem. 

Długoterminowa prognoza pogody. Na Wszystkich Świętych będzie ciepło i słonecznie

W ostatnim tygodniu października będziemy mogli cieszyć się ostatnimi słonecznymi dniami tej jesieni. Synoptycy przewidują, że kolejny tydzień będzie słoneczny i dość ciepły, a nasze termometry pokażą wtedy od od 9 do 15 stopni.

Dzień Wszystkich Świętych będzie wyjątkowo ładny. Jak pokazuje prognoza pogody na portalu AccuWeather, 1 listopada będzie towarzyszyło nam słońce. Będzie także dosyć ciepło - we Wrocławiu i Katowicach aż 16 stopni Celsjusza, w Krakowie i Poznaniu - 14, a w Warszawie, Łodzi oraz Gdańsku temperatura osiągnie wartość 12 stopni Celsjusza.

Jaka będzie pogoda w dniu 11 listopada? Święto Niepodległości w deszczu

Po słonecznym dniu Wszystkich Świętych czeka nas odczuwalny spadek temperatur i pogorszenie warunków atmosferycznych - już od 3 listopada pogoda w Polsce będzie pochmurno i deszczowo. Jak pokazują mapy pogodowe, w Święto Niepodległości będziemy musieli zaopatrzyć się w parasole lub przeciwdeszczowe kurtki. W Warszawie zaobserwujemy przelotne opady, a temperatura nie przekroczy 9 stopni Celsjusza. Trochę cieplej będzie w innych regionach kraju - w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i w Rzeszowie termometry pokażą ok. 11 stopni, a w Poznaniu 10 stopni. 

Pogoda na ostatni tydzień listopada. Ostatnie słoneczne dni, później śnieg i marznący deszcz

Deszczowa pogoda utrzyma się w Polsce do 21 listopada. Po tym dniu nastąpi krótka poprawa pogody i na niebie znowu zobaczymy słońce, choć nie będzie już tak ciepło jak na początku miesiąca - termometry pokażą od 5 do 8 stopni. Słoneczny czas nie potrwa jednak długo, bo już na początku grudnia zaobserwujemy pierwsze opady śniegu oraz marznącego deszczu.

Zobacz, jak dobrze zaplanować urlop w 2018 roku i zyskać na tym prawie 2 tygodnie wolnego

Więcej o: