Pogoda w środę: deszcz, maksymalnie 11 stopni. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Pogoda w środę nas nie rozpieści. W większości regionów musimy liczyć się z temperaturą poniżej 10 stopni. Pojawią się także opady deszczu i silny wiatr.

Pogoda w środę zapowiada się bardzo jesiennie. Dzień będzie deszczowy, a wiatr będzie osiągał prędkość nawet do 90 kilometrów na godzinę.

Pogoda w środę: deszcz i silny wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed bardzo silnym wiatrem. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla 15 województw, zaś dla mieszkańców Pomorza wydano ostrzeżenie drugiego stopnia.

IMGW wydał także hydrologiczne ostrzeżenia drugiego stopnia dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

W górach z kolei może pojawić się śnieg.

Najcieplej będzie w zachodnich regionach Polski, gdzie termometry pokażą 11-10 stopni. W centrum kraju będzie od 8 do 9 stopni. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie kraju. Termometry w Białymstoku pokażą 7 stopni, zaś w Suwałkach - 6 stopni.

Warunki biometeorologiczne na terenie całego kraju będą niekorzystne.

Na poniższej mapie możesz sprawdzić temperaturę w ciągu dnia. Wystarczy, że przesuniesz suwak na dole mapy w lewo na odpowiednią godzinę.

Superksiężyc, zaćmienia i niezwykłe zbliżenia planet. Te zjawiska czekają nas w 2018 roku