Marsz Niepodległości 2018. Narodowcy zapraszają Andrzeja Dudę. Mimo "silnych sporów"

Narodowcy zaprosili Andrzeja Dudę, by otworzył tegoroczny Marsz Niepodległości. - Mimo że w niektórych sytuacjach jesteśmy w bardzo silnym sporze - wyjaśnili.

Narodowcy zaprosili prezydenta na tegoroczny Marsz Niepodległości. Chcą, aby Andrzej Duda wygłosił przemówienie, które zainauguruje przemarsz.

Narodowcy chcą, żeby Marsz Niepodległości otworzył Andrzej Duda

Szef Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz tłumaczył, że organizatorom zależy na "pokazaniu wspólnoty".

To moment, w którym my, Polacy, powinniśmy bardziej się łączyć, niż dzielić. Pomimo tego, że dzielą nas pewne różnice polityczne, pomimo, że w niektórych sytuacjach jesteśmy w bardzo silnym sporze politycznym, chcielibyśmy zaprosić pana prezydenta Andrzeja Dudę. (...) Pomimo tego, że nie włączył nas do Komitetu Narodowych Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości

- powiedział Bąkiewicz. Zaapelował, by pochód przeszedł pod biało-czerwonymi sztandarami i wyraził nadzieję, że barwy te "będą łączyły wszystkich Polaków".

Podczas konferencji przedstawiono także hasło najbliższego marszu, które będzie brzmiało: "Bóg, Honor i Ojczyzna".

Marsz Niepodległości odbędzie się 11 listopada w Warszawie. Jak co roku rozpocznie się o godzinie 14 na Rondzie Dmowskiego, skąd Alejami Jerozolimskimi przez Most Poniatowskiego przejdzie na błonia Stadionu Narodowego.

Więcej o: