29 lat temu morderca zawiązał jej na szyi skakankę. Przełom ws. zabójstwa dzieci w Jeńkach

Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z tajemniczą śmiercią dwójki dzieci. Do zbrodni doszło 29 lat temu w Jeńkach koło Białegostoku. Sprawa za rok miała się przedawnić.

Nad rozwikłaniem zagadki brutalnego morderstwa dzieci pracowali w ostatnich latach policjanci z Archiwum X. O przełomie w sprawie poinformowało radio RMF FM

Podlasie. 2 osoby zatrzymane w sprawie brutalnego morderstwa

Jak ustalili reporterzy RMF FM, na wniosek prokuratury w Łomży zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek ze sprawą. Obaj pochodzą z tego samego powiatu, w którym przed laty mieszkały zamordowane dzieci. Prokuratura nie podaje na razie szczegółów zatrzymania.  

Do brutalnego morderstwa w Jeńkach doszło 23 października 1989 roku. Ciała 9-letniego Janusza i jego 11-letniej siostry Moniki znaleziono w lesie. Były przykryte igliwiem, a wokół szyi dziewczynki morderca zawiązał skakankę. Śledczy podejrzewali, że sprawca najpierw zaatakował 11-latkę, która samotnie spacerowała po lesie. Gdy w pobliżu pojawił się jej brat, zamordowano również jego.

Sprawca tajemniczego przez lata nie został złapany. Sprawa za rok uległaby przedawnieniu.

Więcej o:
Komentarze (31)
Jeńki: 2 osoby zatrzymane sprawie morderstwa dzieci sprzed 29 lat
Zaloguj się
 • ganro

  Oceniono 20 razy 16

  Jaki ten świat jest pobłażliwy dla morderców? Jak się udało takiemu 25 lat to może już spokojnie opowiadać jak zamordował dzieci? Chory kraj który na coś takiego pozwala. Jedyna sprawiedliwość to dopaść kiedy się tylko uda i w najlepszym razie kopanie węgla gołymi rękoma do końca życia.

 • tojamyszka

  Oceniono 18 razy 6

  Lepiej późno niż wcale . Tylko dlaczego tak późno. Morderstwo , to morderstwo . Szkoda , że nie ma kary śmierci z przedłużonym okresem oczekiwania . Morderca powinien przez jakiś czas żyć w zakładzie karnym z pewnością , że śmierć jest nieunikniona. A tak dla pewności kilkakrotnie ustalać i odwoływać termin wykonania kary. To musi zaboleć.

 • newjerseyvulcan

  Oceniono 6 razy 4

  bydlaka do paki!

 • agak23

  Oceniono 3 razy -1

  Z tego co wiem, o ile ich nie zdążą skazać, sprawa i tak się przedawni.

 • beton44

  Oceniono 4 razy -2

  No to starczy że rok sobie posiedzą idąc w zaparte - i po sprawie.

  Swoją drogą - mocno to jakoś naciągane - po 29 latach objawili się jacyś "świadkowie" ???

 • oczy_argusa

  Oceniono 18 razy -8

  Czyli znów telefon od ministra sprawiedliwości do prokuratury?

 • premier_scretyna

  Oceniono 17 razy -11

  Co wiemy na pewno? Na którą partię będzie głosował jeśli pójdzie do więzienia!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX