Oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018 Kielce. Będzie II tura: Wenta kontra Lubawski

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. W Kielcach odbędzie się druga tura wyborów. Walczyć o fotel prezydenta będzie Bogdan Wenta i Wojciech Lubawski.

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Według nich w Kielcach zostanie zorganizowana II tura wyborów. Odbędzie się ona w niedzielę 4 listopada.

Wybory 2018 oficjalne wyniki. Kielce. II tura – Wenta kontra Lubawski. Liroy trzeci

Walka o fotel prezydenta odbędzie się między dwoma kandydatami – Bogdanem Wentą, dawnym trenerem polskiej reprezentacji szczypiornistów i europosłem PO oraz Wojciechem Lubawskim, który dotychczas pełnił urząd prezydenta Kielc. Na trzecim miejscu znalazł się znany raper i producent muzyczny – Piotr Liroy-Marzec.

Oto oficjalne wyniki wyborów samorządowych w Kielcach:

  • Bogdan Wenta (Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty) – 37,62 proc.
  • Wojciech Lubawski (Porozumienie Samorządowe W. Lubawski) - 29,2 proc.
  • Piotr Liroy-Marzec (Wolność w Samorządzie) – 16,02 proc.
  • Artur Gierada (Platforma Koalicja Obywatelska) – 7,43 proc.
  • Krzysztof Adamczyk (PSL) – 4,46 proc.
  • Marcin Chłodnicki (SLD) – 4,12 proc.
  • Arkadiusz Jelonek – 1,14 proc.

Wybory samorządowe 2018. Kto zasiądzie w Radzie Miasta Kielce?

PKW przekazała informacje na temat oficjalnych wyników do Rady Miasta Kielce. Wynika z nich, że nikt nie będzie miał bezwzględnej większości. Politycy Prawa i Sprawiedliwości uzyskali 11 mandatów. 7 mandatów zdobyli przedstawiciele KWW Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty, 6 KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, a 1 - startujący z list SLD.

Wybory samorządowe 2018. Michał Szczerba: Patrzymy na te wybory z perspektywy metropolii. To opozycja wygrała w największych miastach

 

Więcej o: