Wolne 12 listopada? Posłowie PiS przygotowali ustawę o dodatkowym dniu wolnym

12 listopada może być dniem wolnym od pracy. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą, aby Polacy mogli godnie świętować obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Pomysł dotyczący ustanowienia dnia wolnego w dniu 12 listopada 2018 roku wiążę się z faktem, że w tym roku Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada, wypada w niedzielę, co oznacza, że pracownicy nie będą mogli odebrać wolnego za to święto. Posłowie PiS chcą, aby Polacy mogli godnie świętować obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

12 listopada dniem wolnym od pracy? Posłowie PiS przygotowali projekt ustawy o dodatkowym dniu wolnym

Projekt ustawy, przygotowany przez posłów PiS zakłada, że 12 listopada miałby być świętem "jednorazowo", tylko w tym roku, tak aby ułatwił świętowanie okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości. Jego pomysłodawcą jest Paweł Zalewski, radny Prawa i Sprawiedliwości z warszawskiej Pragi-Południe.

Zaprojektowana ustawa o 12 listopada składa się z czterech artykułów o następującej treści:

Art. 1. Dzień 12 listopada 2018 r. jest uroczystym Świętem Narodowym.Art. 2. Dzień 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.Art. 3. W dniu 12 listopada 2018 r. nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele i święta [...]Art. 4. Ustawa wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Jak informuje serwis next.gazeta.pl, zapowiedziano, że procedowanie ustawy o 12 listopada ma ruszyć w tym tygodniu, jednak zarówno w  Rządowym Centrum Legislacyjnym, jak i w porządku posiedzenia Sejmu na dni 23-24 października nie ma wzmianki na ten temat.

Struzik o koalicji: daję 1 proc. na to, że będziemy rozmawiać z PiS-em