Niedziele handlowe 2018. Czy 28 października to niedziela wolna od handlu?

Czy w tym tygodniu wypada niedziela handlowa? Jeżeli nie, sklepy w galeriach handlowych i supermarkety takie jak Lidl, Biedronka czy Tesco będą zamknięte.

Z kalendarza niedziel handlowych wynika jednak, że 28 października to niedziela handlowa, co oznacza, że w tym tygodniu możemy robić zakupy bez przeszkód. 

Niedziele handlowe 2018. Kiedy kolejna niedziela handlowa?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niedziele handlowe w 2018 roku zdarzają się dwa razy na miesiąc. Z zasady są to pierwsze i ostatnie niedziele poszczególnych miesięcy, jednak np. w grudniu niedziel handlowych będzie więcej ze względu na święta Bożego Narodzenia. W październiku i listopadzie niedziele handlowe wypadają według standardowego schematu, co oznacza, że kolejna niedziela handlowa już za tydzień, 4 listopada

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Czy w kolejnych latach czekają nas zmiany?

Z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele wynika, że liczba niedziel handlowych będzie maleć z roku na rok. W 2019 roku niedziele handlowe będą wypadać tylko raz w miesiącu, z kolei w 2020 roku liczba niedziel handlowych zostanie zmniejszona do siedmiu niedziel handlowych na rok.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: