W środku lasu powstanie gigantyczny orzeł z drzew. Będzie miał 310 metrów szerokości

Wielki, 310-metrowy orzeł z drzew ma powstać w środku lasu na Pomorzu. Na 100-lecie niepodległości Polski leśnicy i harcerze mają stworzyć go w Lipuszu. W miejscu, gdzie ponad rok temu przeszedł huragan.

W sierpniu 2017 roku przez Lipusz, miejscowość na Pomorzu, przeszedł huragan. Zniszczenia były duże - drzewa były połamane jak zapałki. Nadleśnictwo informowało, że wichura zniszczyła dwa miliony sześcienne drzewa. 

Gigantyczny orzeł z drzew na 100-lecie niepodległości

Po roku Nadleśnictwo w Lipuszu znalazło sposób na uratowanie spustoszonego lasu. Zrobi to w sposób spektakularny - sadząc drzewa tak, aby z lotu ptaka układały się w kształt gigantycznego orła. To sposób nadleśnictwa na świętowanie 100-letnia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz odbudowanie zniszczonego lasu. 

Orzeł ma mieć 310 metrów szerokości i obejmie powierzchnię 11 ha lasu. Orzeł będzie składał się z brzóz, modrzewi i sosen - w sumie 100 tysięcy drzew. 

Dyrekcja Lasów Państwowych informuje również, że miejsce, w którym powstanie orzeł z drzew nie jest przypadkowe. "Symbolika tego obszaru jest przy tym wyjątkowa, bowiem zachodnia granica Nadleśnictwa Lipusz była równocześnie granicą, odrodzonego w 1918 roku, Państwa Polskiego. Ten żywy pomnik stanie się trwałym wspomnieniem tamtego czasu" - czytamy na stronie DLP. 

Prace nad orłem z drzew już trwają. Na Facebooku Nadleśnictwa w Lipuszu opublikowano zdjęcia, na których widać wolontariuszy przy pracy. Leśnicy informują, że w sobotniej akcji sadzenia drzew wzięło udział dwa tysiące osób. Do tej pory udało się posadzić już 70 tysięcy młodych drzewek.

Więcej o:
Komentarze (149)
W środku lasu powstanie gigantyczny orzeł z drzew. Będzie miał 310 metrów szerokości
Zaloguj się
 • gibbonzlodzi

  Oceniono 32 razy 26

  Gdzie była Dyrekcja Lasów Państwowych jak Szyszko rżnął Puszczę Białowieską?

 • polakadam

  Oceniono 36 razy 22

  Można by jeszcze stworzyć podobiznę Jarosława Niewielkiego z paździerza.

 • wlodeek

  Oceniono 19 razy 17

  A Szyszko już z piłami czeka.

 • freud1

  Oceniono 30 razy 10

  Czy ktorekolwiek panstwo, ktore odzyskalo, badz zyskalo niepodleglosc w 1918, urzadza takie cyrki?

  Swoja droga, na przykladzie tego orla widac, co cechuje spora czesc Polakow - niesamowita mieszanka kompleksow i megalomanii.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 15 razy 9

  To Mierzeii Wislanej nie dalo sie przekopac na ksztalt orla? Albo Centralnego Portu Kosmicznego dla baranow? Byloby 2 w 1.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX