19-latkowie poszli na mecz Legii w klubowych barwach. Zostali zaatakowani, bo mówili po niemiecku

W niedzielę wieczorem odbył się mecz Legia Warszawa - Wisła Kraków. Na trybunach było trzech nastolatków z Niemiec. Mimo że mieli na sobie klubowe barwy, po meczu zostali zaatakowani przez pseudokibica. Powód? Mówili po niemiecku.

W niedzielę wieczorem po meczu Legii Warszawa z Wisłą Kraków doszło do ksenofobicznego incydentu. Pseudokibic zaatakował grupkę niemieckich kibiców. 

Niemcy zaatakowani po meczu Legii

Grupa kilkunastu młodych Niemców przyjechała niedawno do Polski. Wszyscy byli uczniami technikum i mieli odbyć w Łodzi praktyki w fabryce Boscha. Po spędzonych tam trzech tygodniach, przyjechali zwiedzić Warszawę.

Wczoraj wieczorem udali się na mecz na stadionie Legii w Warszawie. Chcieli kibicować warszawskiej drużynie. Przed meczem kupili sobie nawet szaliki w barwach drużyny. Tak ubrani wsiedli w autobus miejski, który był pełny kibiców. Podczas jazdy rozmawiali ze sobą po niemiecku. W pewnym momencie, jeden z pasażerów - też ubrany w barwy Legii - spytał ich skąd pochodzą. Gdy usłyszał, że z Niemiec, wyrwał 19-latkom szaliki i jednego z nich uderzył w twarz. 

Sprawa pseudokibica na policji

Całe zdarzenie widział pasażer autobusu, który opisał sytuację dziennikarzom "Stołecznej". Mówi, że Niemcy próbowali uchronić się przed ciosami, ale mężczyzna, który ich zaatakował był "rosły". Sytuacja skończyła się, gdy kierowca zatrzymał autobus na przystanku, gdzie już czekała policja. Napastnik został zatrzymany, a nastolatkowie z Niemiec pojechali na komisariat przy ul. Wilczej. 

Rzecznik prasowy komisariatu na Wilczej w Śródmieściu, nadkom. Robert Szumiata potwierdza, że do takiej sytuacji doszło. Dodaje, że w sprawie prowadzone jest śledztwo. Będzie sprawdzany monitoring. 

Zatrzymany mężczyzna jeszcze nie usłyszał zarzutów, ale możliwe, że usłyszy zarzut o stosowaniu przemocy z powodu przynależności narodowej. Grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (64)
19-latkowie poszli na mecz Legii w klubowych barwach. Zostali zaatakowani, bo mówili po niemiecku
Zaloguj się
 • uo.rety

  Oceniono 21 razy 17

  No to PiS będzie dumny z patridioty!!!

 • morash

  Oceniono 25 razy 17

  Dać 5 lat na pokaz i tyle. Dożywotni zakaz stadionowy to reszta się może zastanowi :)

 • Wies Kwiec

  Oceniono 17 razy 11

  Legiokibic wyklęty. Pisać i czytać nie umie, ale patriota doskonały. Wzorzec PiSowskiego kibola.

 • eberhard_mock_breslau

  Oceniono 12 razy 10

  Z tymi stadionowymi zerami powinno się krótko, tak jak to ma miejsce w Anglii. Tylko w naszej ekstraklapie jest możliwe, żeby stado półgłówgów ekscytujących się swoim męskim gronem terroryzowali piłkarzy po meczu i kibiców na stadionie.

 • sirseb

  Oceniono 17 razy 9

  umilowany kwiat i błogosławiona przyszlosc narodu polskiego

 • sigizm

  Oceniono 8 razy 8

  jeśli ma coś w papierach to nawet do 5 lat dostanie, a pewnie ma, bo głupi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX