Łukomin. Stracił panowanie nad samochodem i wbił się w ganek zajazdu. Nie miał prawa jazdy

20-latek jadący przez Łukomin pod Gorzowem Wielkopolskim w piątek stracił panowanie nad swoim renault i wjechał w ganek zajazdu przy drodze krajowej K22. Na szczęście nikomu się nic nie stało. Kierowca był trzeźwy, ale nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a jego samochód aktualnego ubezpieczenia.

20-letni kierowca osobowego renault w piątek stracił panowanie nad swoim pojazdem i z impetem wjechał w ganek znajdującego się przy drodze krajowej K22 zajazdu. Konstrukcja uległa całkowitemu zniszczeniu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Gorzów Wielkopolski. Z dużą siłą wjechał w ganek zajazdu

Do wydarzeń doszło w miejscowości Łukomin niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. Na nagraniu z monitoringu widać, że auto poruszało się z dużą prędkością.

Kierowca nie doznał żadnych obrażeń. Duże szczęście miała także kobieta z dzieckiem, która chwilę przed wydarzeniami była na ganku.

Kierowca renault nie miał prawa jazdy i aktualnego ubezpieczenia pojazdu

20-latek był trzeźwy. Okazało się jednak, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie ma aktualnego ubezpieczenia. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów drogowych, policjanci odstąpili od ukarania 20–latka mandatem karnym i skierowali sprawę do sądu.

Mężczyzna przyznał się do stawianego mu zarzutu stworzenia niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poddał się dobrowolnie karze trzyletniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz grzywny w wysokości 3 tys. zł. Ostateczna decyzja co do wymiaru kary zależeć będzie jednak od sądu.

Miałeś wypadek samochodowy? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Więcej o: