Niedziele handlowe - październik 2018. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą czynne?

Czy 28 października to niedziela handlowa? Zaglądamy do ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, żeby odpowiedzieć na to pytanie.

Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy lubią lub muszą robić zakupy w ostatni dzień tygodnia - zbliżająca się niedziela będzie niedzielą handlową, co oznacza, że będziemy mogli wybrać się do ulubionej galerii handlowej lub supermarketu.

Niedziele handlowe 2018. Kiedy kolejna niedziela handlowa?

28 października to niedziela handlowa, ponieważ jest to ostatnia niedziela w tym miesiącu. Co dalej? Zgodnie z przepisami, niedziele handlowe w 2018 roku wypadają dwa razy w miesiącu - w ostatnią i pierwszą niedzielę miesiąca. Oznacza to, kolejna niedziela handlowa już za tydzień, 4 listopada. Warto jednak pamiętać, że między tymi dwoma niedzielami handlowymi jest czwartek (1 listopada), który jest dniem wolnym od pracy ze względu na przypadające w ten dzień święto Wszystkich Świętych.

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Jakie zmiany w kolejnych latach?

Liczba niedziel handlowych będzie maleć z roku na rok. W 2019 roku niedziele handlowe będą wypadać już tylko raz w miesiącu, z kolei w 2020 roku niedziel handlowych będzie tylko siedem w ciągu całego roku.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (13)
Niedziele handlowe - październik 2018. Czy 28 października to niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • anna.pcz

  Oceniono 7 razy 3

  Aby rozładować emocje spowodowane natknięciem się na ten emocjonujący artykuł, aż sobie wsadziłam palec między nogi. Z radością wyczekuję kolejnego odcinka najbardziej rozwiniętych intelektualnie newsów na stronach Gazety.pl.

 • dziadekjam

  Oceniono 6 razy 0

  Gazerta.pl o tych niedzielach handlowych nawija równie bez sensu jak Beata K. w "Kropce nad i" o spocie PiSim...

 • jacek.placek.pl

  Oceniono 1 raz -1

  Dzisiaj lokowanie produktu sklepu odzieżowego?

  Gazeta.pl i UZ aż tak nisko upadły?

 • lilo150

  Oceniono 1 raz -1

  a czy 12 11 sklepy będa czynne? :D:D:D::D:

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 1 raz -1

  Proponuję już od jutra zacząć codzienną relację pod tytułem: "czy 12 listopada skley będą otwarte"

 • Oceniono 2 razy -2

  No nareszcie wyczekiwana wiadomość te nerwy niepewność oraz chęć wręcz żądza wiedzy na temat czy mogę w niedzielę po kościele pójść do Biedronki kupić jak zwykle flaszkę była mi bardzo bardzo potrzebna Dziękuję za to ci gazeto i proszę o więcej informacji na ten temat i częściej!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX