Dziennikarka TVP Info chce usunięcia jej wizerunku ze spotu antyuchodźczego PiS

- Nigdy nie wyrażałam żadnej zgody na wykorzystywanie mojego wizerunku w materiałach prasowych jakiegokolwiek ugrupowania. (...) Oczekuję niezwłocznego usunięcia mojego wizerunku i przeprosin - napisała dziennikarka TVP Info Justyna Śliwowska po tym, jak jej wizerunek został wykorzystany w spocie antyuchodźczym PiS-u.

Spot PiS-u o wydźwięku antyuchodźczym pojawił się w środę wieczorem. Niemalże od razu zarzucono mu szereg manipulacji, m.in. to, że "muzułmański imigrant", który w spocie zrzuca kobietę ze schodów w rzeczywistości jest Bułgarem. 

W filmiku został również wykorzystany fragment programu TVP, w którym Justyna Śliwowska mówi: "Wbrew decyzji polskiego rządu Grzegorz Schetyna zapowiedział przyjmowanie uchodźców".

Dziennikarka w zdecydowany sposób zareagowała na wykorzystanie jej wizerunku, publikując oświadczenie na Facebooku. Napisała: 

Nie jestem i nigdy nie byłam członkiem żadnej partii politycznej.
Nigdy publicznie nie deklarowałam poparcia dla żadnej partii politycznej czy jakiegokolwiek polityka. 
Nigdy nie wyrażałam żadnej zgody na wykorzystywanie mojego wizerunku w materiałach prasowych jakiegokolwiek ugrupowania.

Sprzeciwiam się jakimkolwiek próbom wykorzystywanie mnie do jakichkolwiek działań o charakterze partyjnym. Działanie te godzą w moje dobra osobiste chronione prawem.

Oczekuję niezwłocznego usunięcia mojego wizerunku i przeprosin.

Więcej o: