Watykański kardynał o "Klerze": część strategii przemyślanej propagandy przeciw Polsce

Watykański kardynał Gerhard Mueller uważa, że "Kler" to "część strategii przemyślanej propagandy przeciwko Polsce". Duchowny porównał obecne czasy do rozbiorów: - Dzisiaj chodzi o śmiertelny cios - twierdzi.

W Polsce trwa właśnie II Międzynarodowy Kongres Ruchu "Europa Christi". Podczas piątej sesji, która odbywa się w Senacie, przemawiał watykański kardynał Gerhard Mueller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Duchowny wypowiedział się na temat Polski. Twierdzi, że nasz kraj jest celem ataków.

Kardynał Mueller o Polsce: Jest celem ataków

- To nie jest atak tylko na Polskę, ale to jest atak na Kościół katolicki. A Polska ma być przykładem, w jaki sposób przemocą następuje dechrystianizacja Europy - powiedział kard. Gerhard Muller, cytowany przez tygodnik "Niedziela".

Duchowny stwierdził, że "Polska jest w rdzeniu rechrystianizacji Europy". - Najpierw katolicką Irlandię chciano zniszczyć, a teraz Polska jest w ognisku skoncentrowanych ataków - dodał.

Zdaniem duchownego, Polska nie powinna być atakowana ani pouczana na temat demokracji, bo jest krajem, w którym "najwięcej zrobiono dla demokracji, wolności i godności ludzkiej". Zdaniem kard. Mullera, owe ataki mogą być dla Polski "dużo groźniejsze" niż "haniebne rozbiory".

Wtedy rozerwano ciało, ale członki pozostały. Dzisiaj chodzi o śmiertelny cios, który ma być dokonany na duszy polskiej. Te chrześcijańskie współrzędne Polski mają być zniszczone

- stwierdził. 

"Kler" częścią przemyślanej propagandy?

Duchowny wypowiedział się także na temat najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Zdaniem krad. Muellera "Kler" jest jednym z przykładów ataków na Polskę, „częścią strategii przemyślanej propagandy" przeciwko naszemu krajowi.

- Tak jak kiedyś magnaci zdradzili Polskę z pomocą rosyjskich i pruskich pieniędzy. Tak teraz są tacy, którzy chcą zniszczyć tożsamość przez wzbudzenie nieufności, podzielnie na grupy ideologiczne - stwierdził. Dodał, że przypomina mu to czasy hitlerowskie w jego ojczyźnie, gdy "naziści też budowali kampanie nienawiści opierając się na fałszywych stereotypach".

Diduszko-Zyglewska: 61 duchownych na kościelnej mapie pedofilii to tylko wierzchołek góry lodowej