Zmiana pogody. Koniec wiosennej aury. W weekend będzie szaro, chłodno i deszczowo [PROGNOZA]

Prognoza pogody na weekend. To już ostatnie chwile dobrej aury. Od piątku będzie chłodniej, pochmurno i miejscami spadnie deszcz.

Mimo że na razie możemy cieszyć się stosunkowo ciepłymi temperaturami i słoneczną pogodą, to już jej ostatnie podrygi - weekend według meteorologów nie będzie już tak ładny i miły.

Pogoda w weekend. Wietrznie i deszczowo

"W prognozach na weekend już nie powinno nic się zmienić. Będzie szaro, chłodno i miejscami popada deszcz" - pisze meteoprognoza.pl na Twitterze.

Jak ostrzega Tvnmeteo.pl, w piątek lokalnie wystąpią mgły. Na południu i południowym wschodzie opady deszczu, wiatr słaby i umiarkowany. Będzie jeszcze dość ciepło - od 13 do 18 stopni Celsjusza, jak podaje Windy.com

Pogoda w sobotę i niedzielę. Trochę popada, trochę powieje

Słabe opady deszczu pojawią się w sobotę na Pomorzu i Podkarpaciu. Wiejący z północnego zachodu wiatr może okresowo być dosyć silny. Ochłodzi się - temperatury będą wahały się od 10 do 13 stopni.

W niedzielę słabe opady deszczu spodziewane są na południu kraju. Na północy zaś może dosyć silnie powiać z zachodu i północnego zachodu. Temperatury jak w sobotę - od 10 do 13 stopni.

Aktualną prognozę pogody możecie sprawdzić na poniższej mapie:

Gdy idzie zima, ryjówkom kurczą się mózgi. Pozwala to im przetrwać chłody

Więcej o: