Paweł M., ps. "Misiek" opublikował wstrząsające zdjęcie. Wydał wyrok na Damiana Dukata?

Paweł M., ps. "Misiek" opublikował zdjęcie, które szybko obiegło Internet. Trzyma kartkę z napisem "Dukat konfident". Czy oznacza to wyrok dla członka zarządu TS "Wisła" Damiana Dukata?

Paweł M., pseudonim "Misiek", wyszedł z włoskiego aresztu i niedługo później udostępnił na Instagramie zdjęcie z dosadnym komunikatem. Na fotografii widać "Miśka", który trzyma w rękach kartkę z napisem "Dukat konfident". Obok niego stoi jego córka. Na kartce, którą trzyma w rękach widnieje napis: "Wolność dla WSH znam i się nie wstydzę". Możliwe, że za pomocą tego zdjęcia Paweł M. chciał wpłynąć na decyzje personalne w Wiśle Kraków.

"Misiek" publikuje wstrząsające zdjęcie

Paweł M. został zatrzymany przez włoską policję na podstawie wydanego przez polskie sądy europejskiego nakazu aresztowania. "Misiek" jest podejrzany m.in. o stworzenie zorganizowanej grupy przestępczej, rozboje oraz wprowadzanie do obrotu różnego rodzaju środków odurzających. Sąd we Włoszech zadecydował o ekstradycji Pawła M. do Polski, co nasza prokuratura uznała za decyzję niezrozumiałą, ponieważ ekstradycja może ułatwić Pawłowi M. ucieczkę.

Paweł M. ps. Misiek z córkąPaweł M. ps. Misiek z córką Instagram

Fotografia, która została udostępniona na zamkniętym profilu na Instagramie szybko wyciekła i okrążyła kibicowską część internetu. Kartka, którą trzyma "Misiek" jest sygnałem wysłanym do Damiana Dukata, który jest członkiem Towarzystwa Sportowego "Wisła". Skrót WSH, widoczny na kartce, którą na zdjęciu trzyma córka Pawła M., jest skrótem od nazwy wiślackiej bojówki Sharks.

Damian Dukat, którego Paweł M. nazwał konfidentem, przez długi czas uznawany był za człowieka "Miśka". Dukat zasiadał w zarządzie Wisły Kraków, był prezesem Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków i kierownikiem siłowni należącej do Pawła M.  Damian Dukat został jednym z bohaterów materiału pt. "Piłka nożna i gangsterzy", który wyemitowała stacja TVN24. "Superwizjer" przedstawił zdjęcia i filmy, które wiążą Dukata z grupą Sharks.

"Dukat konfident". Czy Paweł M. wydał wyrok na członka zarządu TS "Wisła"?

Kilka dni temu Damian Dukat udzielił wywiadu dla portalu sport.pl. Powiedział w nim, że Wisłą Kraków nie sterują bandyci. Przyznał także, że zna osoby związane z grupą kibolską Sharks m.in. dlatego, że prowadził siłownię. Tłumaczył także, że bywał czasem na tych samych imprezach, co ludzie z grupy Sharks, ponieważ ciężko było mu odmówić, gdy ktoś go zapraszał. 

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", wywiad z Dukatem został przyjęty przez pseudokibiców Wisły w bardzo negatywny sposób, z kolei nazywanie Dukata konfidentem może zostać odebrane jako wyrok na niego. 

– Nazwanie kogoś „konfidentem„ to najcięższe oskarżenie, jakie można sformułować w gangsterskim języku. To, co zrobił Paweł M., wygląda jak wyrok na Dukata. Dla konfidentów nie ma przecież litości – "Gazeta Wyborcza" cytuje jednego z pracowników klubu Wisła Kraków.

Nieoficjalnie mówi się także o tym, że sponsorzy chcą, by usunąć Damiana Dukata z zarządu TS "Wisła". Zarząd obradował we wtorek 16 października, jednak nie znamy dokładnych ustaleń. – Gdyby zarząd usunął Dukata, w świat popłynąłby kolejny sygnał, że „Misiek” mebluje klub - powiedział "Wyborczej" związany ze środowiskiem piłkarskim informator.

Więcej o:
Komentarze (145)
Paweł M., ps. "Misiek" opublikował wstrząsające zdjęcie. Wydał wyrok na Damiana Dukata?
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 102 razy 88

  Jak wy niby zwalczacie mafie Vat-owskie, jak z jednym obszczymurem nie możecie sobie poradzić? Czy kot Jarek macha ogonem, czy już ogon kotem?

 • wo151

  Oceniono 66 razy 56

  Przepraszam, nie rozumiem!! Podobno "Misiek" jest poszukiwany europejskim listem gończym i Polska zamierza starać się o jego ekstradycję. Dlaczego więc ukrywa się jego personalia i twarz?? Przecież to pozbawione krzty logiki!!!

 • jestem.z.pisu

  Oceniono 54 razy 40

  PiS - państwo wyłącznie teoretyczne

 • panamarcina2

  Oceniono 38 razy 36

  W cywilizowanym kraju takie zdjecie uruchomiłoby natychmiast procedurę odebrania mu dziecka.

 • spyderman2

  Oceniono 36 razy 32

  pis nie radzi sobie z kibolami bo nie chce sobie radzić, to ich elektorat poza tym zawsze można ich nasłać do walki z Polakami w wojnie pisowsko-polskiej
  a córka miśka ma przeje.ane, nietrudno się domyślić że predzej czy później kibole przeczochrają ją jak konfidenta

 • mkll95

  Oceniono 27 razy 23

  Paweł M., pseudonim "Misiek" - ta tepa malpa juz dawno powinna gnic w pierdlu.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 27 razy 23

  Bezczelny bydlak. Przydałby się jakiś wkurzony, ale sprawny glinarz na emeryturze z kiepskim rokowaniem onkologicznym. Demokracja w takich przypadkach wykazuje słabość.

 • ariel72

  Oceniono 19 razy 19

  wstrząsające! jaki ten bandyta czuje się bezkarny!
  panie Ziobro! dlaczego pan nie wykazuje się?!! i nic z tym nie robi!

 • walek7003

  Oceniono 20 razy 18

  No to co ..dalej utrzymujemy kluby piłkarskie ze środków publicznych. ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX