O. Kłoczkowski: Musimy pogrzebać w sumieniu, czy nie zrobiliśmy z papieża pomnika

- Myślę, że Kościół w Polsce musi sobie pogrzebać w sumieniu, czy myśmy z papieża nie zrobili pomnika - ocenił dominikanin o. Jan Kłoczkowski. Dziś mija 40 lat od wybrania Karola Wojtyły na papieża.

Dominikanin o. Jan Kłoczkowski wspominał w RMF FM wydarzenia sprzed 40 lat, gdy na papieża został wybrany Karol Wojtyła. Na ulicy miał spotkać "pewnego pijaczka", który rzucił mu się z radością na szyję i powiedział: "Habemus papam".

- Powiedziałem, że proszę pana, o 11 jest msza w Kościele Mariackim i proszę być gotowym. I co się stało? Gdy poszedłem na tę mszę, podchodzi do mnie elegancko ubrany i ogolony człowiek i mówi: To ja byłem tym człowiekiem, już jest wszystko dobrze - opowiadał.

"Musimy pogrzebać w sumieniu, czy nie zrobiliśmy z papieża pomnika"

O. Kłoczkowski stwierdził też w RMF FM, że w Polsce potrzebne jest zastanowienie się nad spuścizną Jana Pawła II. - Myślę, że Kościół w Polsce musi sobie pogrzebać w sumieniu, czy myśmy z papieża nie zrobili pomnika - powiedział, na co prowadzący wtrącił żartem: - Z kremówek.

No, z kremówek. To było cudowne, co on powiedział o tych kremówkach, a potem z tego zrobiono taki szlagier papieski, co jest banalizacją tej sprawy. Trzeba o nim mówić w dalszym ciągu jako o żywym człowieku

- skwitował dominikanin. 

Padło też pytanie o oskarżenia wobec Jana Pawła II, że ten miał kryć skandale pedofilskie w Kościele. Według dominikanina należy przede wszystkim pamiętać, że te problemy stały się widoczne w drugim okresie pontyfikatu papieża, gdy ten już był po prostu chorą osobą.

Więcej o:
Komentarze (71)
40 lat wybrania Karola Wojtyły na papieża. O. Kłoczkowski wspomina Kraków w 1978 roku
Zaloguj się
 • siekier35

  Oceniono 17 razy 17

  jak nie wiedział jak wiedział.
  przecież to trwało od x lat
  hipokryci w kieckach

 • ochujek

  Oceniono 21 razy 15

  Wojtyła stworzył raj la pedofilów i napluł w twarze ich ofiarom. Przez dziesięciolecia udawał że nic się nie dzieje. Przygarnął Lawa, Maciala, Wesołowskiemu załatwił ekstra rajskie życie.

 • defact

  Oceniono 14 razy 14

  Nie musimy nigdzie grzebać proszę pana. Zrobiliście z Wojtyły takiego dziadka mroza tylko na ciepło i słodko, odmienialiście przez wszystkie przypadki (albo nadal to robicie) naukę JP drugiego mając rzecz jasna ją w nosie, a przecież wystarczy Ewangelia...

 • krynolinka

  Oceniono 24 razy 14

  Problemy z pedofilią stały się widoczne gdy papież był już chorą osobą.
  Jasne.

 • tak.spokojnie.jak.na.wojnie

  Oceniono 13 razy 11

  Dla mnie zawsze był tylko urzędasem sekty i grafomanem. Te jego cytaty (z wyłączonymi komentarzami) to bolesny bełkot.

 • kuba161048

  Oceniono 13 razy 11

  Jeden z najbardziej zakłamanych klechów to Wojtyła.
  Dwulicowość w sprawach moralności i finansów nie mówiąc o reszcie .
  Pomnik obłudy.

 • janunia6

  Oceniono 13 razy 9

  JP II to najgorszy papież we współczesnej historii.Prymityw jak cały polski kościół.

 • dante_waw

  Oceniono 10 razy 8

  "problemy stały się widoczne w drugim okresie pontyfikatu papieża, gdy ten już był po prostu chorą osobą"

  Skoro byl chory... to pedofilia zaczela byc widoczna, dopóki byl zdrowy przypadki pedofilii byly skutecznie ukrywane... tak mam to rozumiec??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX