Proboszcz z Grądów-Woniecka popełnił przestępstwo wobec nieletniej? Śledczy sprawdzają

Prokuratura w Łomży ustala, czy duchowny z parafii Grądy-Woniecko dopuścił się przestępstwa wobec nieletniej. W rozmowie z Gazeta.pl prokurator stwierdza dość ogólnie, że chodzi o osobę duchowną i "sferę obyczajową". Więcej informacji znajdujemy w oświadczeniu kurii.

Radio Białystok poinformowało lakonicznie, że działania prokuratury dotyczą ewentualnego przestępstwa wobec nieletniej.

Grądy-Woniecko. Prokuratura zajmuje się proboszczem

Zwróciliśmy się do Prokuratury Okręgowej w Łomży o szczegóły sprawy, śledczy ich jednak nie zdradzają. - Potwierdzam, że w piątek wpłynęło takie zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Łomży, prowadzone są czynności sprawdzające, mające na celu wszechstronne wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia - mówi Gazeta.pl Rafał Kaczyński, zastępca prokuratura okręgowego. Czego dopuścił się duchowny? - Mogę jedynie powiedzieć, że dotyczy to sfery obyczajowej - powiedział prokurator. - Postępowanie jest na wczesnym etapie, będzie złożony wniosek do sądu o przesłuchanie, po tym będziemy prowadzić dalsze czynności - dodał.

Ksiądz zrezygnował

Śledczy nie potwierdzają, że mężczyzna, wobec którego toczy się postępowanie jest proboszczem parafii Grądy-Woniecko, przyznają jedynie, że chodzi o osobę duchowną. Tymczasem na stronie internetowej Diecezji Łomżyńskiej pojawiło się w oświadczenie, dotyczące skargi na proboszcza. Dowiadujemy się z niego, że kilka dni temu do delegata biskupa łomżyńskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży wpłynęło "zgłoszenie dotyczące dotychczasowego proboszcza parafii Grądy-Woniecko".

"Rozpoczęta procedura"

W związku z tym kapłan złożył rezygnację ze stanowiska proboszcza. Rezygnację przyjął biskup. Ponadto, jak informuje ks. Jan Krupka, rzecznik kurii diecezjalnej, "została rozpoczęta procedura przewidziana właściwymi dokumentami Kościoła". Tymczasowo parafią będzie zarządzał "administrator". 

Więcej o: