Proboszcz z Grądów-Woniecka popełnił przestępstwo wobec nieletniej? Śledczy sprawdzają

Prokuratura w Łomży ustala, czy duchowny z parafii Grądy-Woniecko dopuścił się przestępstwa wobec nieletniej. W rozmowie z Gazeta.pl prokurator stwierdza dość ogólnie, że chodzi o osobę duchowną i "sferę obyczajową". Więcej informacji znajdujemy w oświadczeniu kurii.

Radio Białystok poinformowało lakonicznie, że działania prokuratury dotyczą ewentualnego przestępstwa wobec nieletniej.

Grądy-Woniecko. Prokuratura zajmuje się proboszczem

Zwróciliśmy się do Prokuratury Okręgowej w Łomży o szczegóły sprawy, śledczy ich jednak nie zdradzają. - Potwierdzam, że w piątek wpłynęło takie zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Łomży, prowadzone są czynności sprawdzające, mające na celu wszechstronne wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia - mówi Gazeta.pl Rafał Kaczyński, zastępca prokuratura okręgowego. Czego dopuścił się duchowny? - Mogę jedynie powiedzieć, że dotyczy to sfery obyczajowej - powiedział prokurator. - Postępowanie jest na wczesnym etapie, będzie złożony wniosek do sądu o przesłuchanie, po tym będziemy prowadzić dalsze czynności - dodał.

Ksiądz zrezygnował

Śledczy nie potwierdzają, że mężczyzna, wobec którego toczy się postępowanie jest proboszczem parafii Grądy-Woniecko, przyznają jedynie, że chodzi o osobę duchowną. Tymczasem na stronie internetowej Diecezji Łomżyńskiej pojawiło się w oświadczenie, dotyczące skargi na proboszcza. Dowiadujemy się z niego, że kilka dni temu do delegata biskupa łomżyńskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży wpłynęło "zgłoszenie dotyczące dotychczasowego proboszcza parafii Grądy-Woniecko".

"Rozpoczęta procedura"

W związku z tym kapłan złożył rezygnację ze stanowiska proboszcza. Rezygnację przyjął biskup. Ponadto, jak informuje ks. Jan Krupka, rzecznik kurii diecezjalnej, "została rozpoczęta procedura przewidziana właściwymi dokumentami Kościoła". Tymczasowo parafią będzie zarządzał "administrator". 

Więcej o:
Komentarze (89)
Łomża. Prokuratura sprawdza, czy ksiądz popełnił przestępstwo wobec nieletniej
Zaloguj się
 • demokrex

  Oceniono 40 razy 32

  Cóż zaś wszawe czasy kiedy, biały goździk czy napis KONSTYTUCJA jest bardziej penalizowane niż zgwałcenie dziecka przez fukcjonariusza krzyżackiego.

 • jurek4491

  Oceniono 28 razy 26

  Prokuraturze wyjdzie że winna jest nieletnia - lgnęła do wielebnego .

 • dante_waw

  Oceniono 26 razy 22

  Zrezygnowal... ciekawe gdzie wyplynie, na Dominikanie czy w domu ksiezy emerytow...

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 20 razy 18

  znowu jakieś zdeprawowane dziecko pragnące miłości przywiodło do złego miłosiernego kapłana! Ciumkania bachorowi się zachciało? Zdeprawowane ohydą lewackich filmów "Spotlight", "Kler" opłacanych przez rewizjonistów niemieckich spod znaku Hupki i Czaji oraz przez elementy syjonistyczne z wiadomych amerykańskich ośrodków medialnych!

 • j-ugo

  Oceniono 18 razy 16

  Należy zlikwidować FUNDUSZ KOŚCIELNY. Niech katolicy utrzymują swoich biskupów .

 • jxl82

  Oceniono 18 razy 16

  Tymczasowo parafią będzie zarządzał "administrator". Jak tak dalej będziecie w miłosnym uścisku stali z Pis, to administratora będzie trzeba wymienić na Syndyka Ciemnej(Czarnej) Masy Upadłościowej.

 • mopsek

  Oceniono 19 razy 13

  Znow ten atak na kosciol polski, bo klecha jest pracownikiem tej firmy, on Taki biedny. Gdzie pomoc Sobeckiej i Radia Rydzyka, jeszcze nie wyja, ze napasc i nie docenianie poswiecenia kleru.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX