Śmierć Piotra Pawłowskiego. Są wyniki sekcji zwłok. Prokuratura wszczęła śledztwo

Obustronny obrzęk mózgu spowodowany niedotlenieniem wykazała sekcja zwłok prezesa Fundacji Integracja Piotra Pawłowskiego. Może to potwierdzać wersję rodziny, która zarzuca ratownikom i lekarzom błąd medyczny.

Sekcja zwłok Piotra Pawłowskiego wykazała obustronny obrzęk mózgu spowodowany niedotlenieniem - informuje Radio Zet. Może ona potwierdzić wersję rodziny zmarłego - jego żona zarzuca ratownikom medycznym i lekarzom błąd medyczny.

Śledztwo w sprawie wszczęła prokuratura, która chce teraz zlecić badania histopatologiczne. Mają one odpowiedzieć na pytanie, czy niedotlenienie mózgu było bezpośrednią przyczyną śmierci Pawłowskiego.

Żona Piotra Pawłowskiego: Akcja ratownicza była nieudolna

Śledczy ze specjalnego wydziału ds. błędów lekarskich Prokuratury Regionalnej zwrócili się też do sądu z prośbą o zwolnienie z tajemnicy lekarskiej wszystkich, którzy zajmowali się zmarłym. Przesłuchanie miałoby objąć co najmniej pięciu lekarzy.

Jak podaje Radio Zet, zdaniem żony Pawłowskiego, wykwalifikowanej pielęgniarki, akcja ratownicza w domu i na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym była nieprofesjonalna i nieudolna. Dopiero po 80 minutach od przyjazdu karetki Pawłowski miał być zaintubowany.

Szpital zapewnił, że przyjrzy się sprawie.

Kim był Piotr Pawłowski?

Piotr Pawłowski zmarł 8 października. Miał 52 lata. Był absolwentem Instytutu Studiów nad Rodziną Uniwersytetu im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Podyplomowego Studium Etyki i Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Był doktorantem Szkoły Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN.

Za swoje działania Pawłowski został uhonorowany m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, nagrodą im. Andrzeja Bączkowskiego, Medalem Rzecznika Praw Obywatelskich, Medalem Rzecznika Praw Dziecka.

Oni odeszli od nas w tym roku

Więcej o:
Komentarze (54)
Śmierć Piotra Pawłowskiego. Są wyniki sekcji zwłok. Prokuratura wszczęła śledztwo
Zaloguj się
 • Jan Kowalski

  Oceniono 16 razy 14

  Jeśli przyjechała karetka z lekarzem, to za wydawanie dyspozycji co do czynności medycznych z chorym i ewentualną intubację odpowiada doktor, który sam to powinien zrobić, jeśli sanitariusz nie potrafił.
  Wsadzenie rurki w drogi oddechowe?
  Teoretycznie zabieg prosty i szybki, ale w praktyce bywa z tym różnie ze względu na uwarunkowania anatomiczne konkretnego pacjenta.
  Żywy człowiek, to nie manekin z ćwiczeń, czy pokazów.

  Aaaa i jeśli zabieg intubacji się nie powiódł, powinny być zastosowane inne środki zapewniające prawidłową wentylacje oskrzeli (jakaś maska krtaniowa, czy coś)

 • iffa4

  Oceniono 12 razy 12

  Nie zawsze można zaintubować pacjenta. Mojego znajomego nie można było zaintubować do planowej operacji mimo że działo się to w dobrym szpitalu, pełnym specjalistów z anestezjologii. Skończtło się tracheostomią czasową, zrobioną sprintem przez chirurgów.
  Może pan Pawłowski też był przypadkiem trudno intubowalnym? Może wcześniej miał tracheostomię, a po niej zniejształcenia w drogach oddechowych?
  Trudno tu cokolwiek powiedzieć.

 • bigfisher

  Oceniono 15 razy 9

  Słyszę, ile zarabiają i po ile godzin pracują ratownicy medyczni w Polsce. Traktujecie ich jak parobków więc nie dziwcie się, że są zmęczeni, niedouczeni i nieprofesjonalni.

 • barbara333-4

  Oceniono 8 razy 6

  tak jest w większosci SORu i w większosci ratowników medycznych i lekarzy, którzy przyjeżdzają bez sprzętu, bez wiedzy, zupełna obojętność . Ile takich śmierci z indolencji

 • majak

  Oceniono 9 razy 5

  Zadaniem Narodowej Służby Zdrowia jest dbałość o zdrowie Jego Wiekuistości Prezesa Naczelnika, a nie jakiegoś tam gorszego sortu obywateli.
  Chociaż w naszej służbie zdrowia przez ostatnie pół wieku niewiele się zmieniło, a i to niekoniecznie na lepsze.

 • lia.13

  Oceniono 6 razy 4

  Dramat. Młody człowiek umiera bo lekarz zamiast udzielić pomocy, za co mu płacą, bawi się w pracy tabletem. Widząc, że tuż obok niego umiera człowiek. Taka znieczulica nadaje się na leczenie psychiatryczne. To nie jest normalne.

 • 1111pln

  Oceniono 3 razy 3

  Onuce poczuły krew...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX