Legnica. Konar przygniótł nastolatka na WF-ie. Są zarzuty wobec nauczyciela

Do groźnego wypadku doszło podczas lekcji wychowania fizycznego w Legnicy. Zajęcia odbywały się w lesie, a jednego z uczniów przygniótł konar drzewa. Został poważnie ranny. Teraz nauczyciel odpowie przed sądem za narażenie uczniów i nieumyślne spowodowanie obrażeń ciała.

Lekcja wychowania fizycznego, na której doszło do wypadku, odbywała się  w Lasku Złotoryjskim w Legnicy. Nauczyciel kazał uczniom klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 podnieść konar drzewa. W pewnym momencie odrzucili go i trafili 13-latka. Konar uderzył w jego głowę i przygniótł go. 

Uczeń doznał m.in. złamania kości czaszki. Gdy zabrało go pogotowie, był w ciężkim stanie. Lekarze mówili o zagrożeniu życia.  

Sprawą zajęła się policja i prokuratura. Teraz, podaje TVN, wuefista usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy narażenia 10 uczniów na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, drugi - nieumyślnego spowodowania u jednego z nich ciężkiego obrażenia ciała. Mężczyzna nie został aresztowany, ale zastosowano wobec niego dozór policyjny. Zawieszono też jego prawo do wykonywania zawodu. 

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (40)
Legnica. Konar uderzył nastolatka na WF-ie. Nauczyciel z zarzutami
Zaloguj się
 • alberto_srapovoli

  Oceniono 50 razy 44

  I pomyslec, ze w latach 80-tych na obozach harcerskich dzialy sie takie rzeczy, ze wg dzisiejszych standardow wszyscy organizatorzy powinni dostac co najmniej dozywocie, o ile nie kare smierci. Samodzielne budowanie pomostow, pryczy, magazynu na zarcie, latryn, pieca w kuchni... Kto bywal, ten wie.

 • rikol

  Oceniono 35 razy 25

  Współczuję nauczycielowi. A te dzieciaki to po prostu ofermy. Nawet gałęzi odrzucić nie potrafią, żeby kogoś nie zabić.

 • iberka

  Oceniono 24 razy 22

  Współczuję nauczycielowi. 13 latków trzeba uczyć, że czymś takim nie rzucamy? Naprawdę nie wiedzą jak należy się zachować????!

 • izopropanol

  Oceniono 31 razy 21

  A nie mogli sobie chłopaki spokojnie piłke pokopać w FIFA 2018 na Playststion w domu zamiast na ten W-F chodzić?

 • gnago

  Oceniono 13 razy 11

  debilizm stosowany w tej poprawności , ci co rzucali niewinni? ten co wlazł tam gdzierzucali ofiarą nie ofermą. A WFista to mag jasnowidz w jednym ma być?

 • dawanda67

  Oceniono 7 razy 5

  Ciekawe dlaczego nauczyciel był zmuszony iść z dziećmi do parku, pewnie dlatego ,że dzięki dziwacznej reformie i kumulacji roczników brak miejsca na sali. Z drugiej strony może po usunięciu z tego jakże intratnego zawodu, podejmie lepiej płatną i mniej odpowiedzialną pracę np. w Lidlu, gdzie będzie szanowany, objęty należytą opieką medyczną a i kartę Multisport dostanie gratis.

 • Waleria Ksycka

  Oceniono 5 razy 5

  Im się wydaje że są nieśmiertelni, jak w grach komputerowych. I co to był za konar który spowodował aż takie obrażenia. To chyba jakaś kłoda była.

 • justas32

  Oceniono 21 razy 5

  Konar to nazwisko katechety ...

 • Jerzy Prokopowicz

  Oceniono 1 raz 1

  To pokazuje jakich bezmózgów mamy w naszej kochanej młodzieży. Same ksińcie i ksienżniczki, którym wolno wszystko. Choc nauczyciel jest niewinny to i tak go uwalą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX