Legnica. Konar przygniótł nastolatka na WF-ie. Są zarzuty wobec nauczyciela

Do groźnego wypadku doszło podczas lekcji wychowania fizycznego w Legnicy. Zajęcia odbywały się w lesie, a jednego z uczniów przygniótł konar drzewa. Został poważnie ranny. Teraz nauczyciel odpowie przed sądem za narażenie uczniów i nieumyślne spowodowanie obrażeń ciała.

Lekcja wychowania fizycznego, na której doszło do wypadku, odbywała się  w Lasku Złotoryjskim w Legnicy. Nauczyciel kazał uczniom klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 podnieść konar drzewa. W pewnym momencie odrzucili go i trafili 13-latka. Konar uderzył w jego głowę i przygniótł go. 

Uczeń doznał m.in. złamania kości czaszki. Gdy zabrało go pogotowie, był w ciężkim stanie. Lekarze mówili o zagrożeniu życia.  

Sprawą zajęła się policja i prokuratura. Teraz, podaje TVN, wuefista usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy narażenia 10 uczniów na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, drugi - nieumyślnego spowodowania u jednego z nich ciężkiego obrażenia ciała. Mężczyzna nie został aresztowany, ale zastosowano wobec niego dozór policyjny. Zawieszono też jego prawo do wykonywania zawodu. 

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: