Niecodzienny incydent na Dolnym Śląsku. Amerykańskie wojsko "zgubiło" amunicję na A4

Na dolnośląskim odcinku A4 doszło do groźnego zdarzenia. Z wojskowej ciężarówki wypadły skrzynki z amunicją, na rozsypaną amunicję później najechał samochód cywilny. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia na autostradzie A4 doszło przed godziną 10. Jak poinformowały "Fakty" TVP3 Wrocław kontener z amunicją "prawdopodobnie" spadł z wojskowej ciężarówki, należącej do amerykańskiego wojska.

Po incydencie na autostradzie utworzył się korek. Potwierdziliśmy tę informację w dolnośląskiej policji. - Doszło do takiego zdarzenia na 128 kilometrze, sytuacja jest opanowana i na chwilę obecną nie ma już utrudnień - usłyszeliśmy w KWP Wrocław.

Autostrada A4. Na rozsypaną amunicję najechał samochód

Sprawą zajmują się policja i Żandarmeria Wojskowa. Z informacji podanych przez ŻW wynika, że do zdarzenia doszło około godziny 9.25 po trasie Świętoszów - Drawsko Pomorskie. -Przemieszczała się kolumna wojskowych pojazdów Sił Zbrojnych USA, pilotowana była przez Żandarmerię Wojskową - informuje Gazeta.pl ppłk Artur Karpienko rzecznik prasowy komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej.

Z jednej z pojazdów wypadła skrzynka z amunicją. - Żołnierze ŻW niezwłocznie zatrzymali kolumnę w miejscu bezpiecznym. Na rozsypaną na drodze amunicję najechał pojazd cywilny. W wyniku zaistniałej sytuacji nikomu nic się nie stało, w cywilnym pojeździe uszkodzona została opona - podaje ppłk. Karpienko. 

Miejsce zdarzenia zabezpieczyli żołnierze z oddziału Żandarmerii w Żaganiu. Około godziny 11:00 ruch został wznowiony.

Więcej o:
Komentarze (105)
Dolny Śląsk. Amerykańskie wojsko "zgubiło" amunicję na autostradzie A4
Zaloguj się
 • tak.spokojnie.jak.na.wojnie

  Oceniono 23 razy 15

  Jak niecodzienny? Bez przerwy są takie incydenty. Dla nich Polska to taka kolonia, rubieże cywilizacji więc nie za bardzo się pilnują.

 • pedro.666

  Oceniono 21 razy 15

  Ciągle coś gubią, wiecznie na coś wpadają, rozbijają, etc. US Army zachowuje się jak roztrzepana blondynka z kawałów. Jakim cudem te gapiszony podbiły pół świata, to ja nie rozumiem. Chyba, że tylko do nas wysyłają oddziały jakichś niepełnosprawnych umysłowo? Czy o co tu kaman?

 • agnrodis

  Oceniono 18 razy 12

  W przypadku "wojsk" amerykanskich, to raczej codzienny incydent.

 • herbalworld

  Oceniono 16 razy 12

  Polacy nic się nie stało.Kiedyś US Army gubiła bomby atomowe, więc skrzynka amunicji, to mały pryszcz.

 • ochujek

  Oceniono 16 razy 12

  O kontenerze z bronią zapomnieli i nie zostawili. Partyzanci Antoniego zawiedzeni.

 • herbalworld

  Oceniono 13 razy 11

  Możemy zrobić interes kręcąc serial komediowy "Gang Olsena with US Army",

 • vomitorium1

  Oceniono 15 razy 11

  "Amerykańskie wojsko "zgubiło" amunicję na A4"
  a tam
  ("W 1968 roku armia amerykańska straciła bombę atomową na terenie Grenlandii. Jednak nie był to odosobniony przypadek. W czasie zimnej wojny zaginęło nawet 50 głowic atomowych, alarmuje „Der Spiegel”."
  (za wprost pl))

 • jozbieszczad

  Oceniono 31 razy 11

  ****Na dolnośląskim odcinku A4 doszło do niecodziennego zdarzenia.

  W przypadku tej "armii" użycie słowa ,,niecodziennego zdarzenia" jest nadużyciem.
  Ps
  Niech ich ktoś rozbroi bo krzywdę sobie zrobią.

 • zbych21

  Oceniono 12 razy 10

  Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Amerykanie do Polski przysłali za karę wszystkie swoje ofermy batalionowe. Niewielu tu ich jest, a co rusz mają jakieś przypadki na drogach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX