Legnica. Konar uderzył 13-latka w głowę na lekcji wuefu. Kuba walczy o życie

13-letni uczeń klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy walczy w szpitalu o życie, po tym jak w piątek został uderzony w głowę drewnianą kłodą. Wszystko działo się podczas lekcji wychowania fizycznego w Lasku Złotoryjskim w Legnicy.

Jak pisze Radio Wrocław, w ramach lekcji uczniowie podnosili drewnianą belkę. W pewnym momencie nastolatkowie odrzucili ją, trafiając 13-latka w głowę. Chłopak przeszedł skomplikowaną operację głowy, ma złamane kości czaszki. Wp.pl informuje, że 13-letni Kuba przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Legnica. Wypadek na lekcji wf. Stan chłopca jest bardzo ciężki

- Tak, ten poważnie ranny chłopiec ma dość rozległe obrażenia w okolicach głowy. Jego stan chłopca jest bardzo ciężki, w związku z tym możemy tutaj mówić o stanie zagrożenia życia - powiedział radiu rzecznik szpitala Tomasz Kozieła. Niegroźne obrażenia odniósł też drugi z uczniów.

Miejsce wypadku zabezpieczyła policja i prokuratura. Nie wiadomo, kto ponosi odpowiedzialność za zdarzenie. Śledczy będą ustalać, czy uczniowie podnosili kłodę na polecenie nauczyciela, czy bez jego wiedzy. Jak pisze Wp.pl, wuefista przebywa na zwolnieniu.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (24)
Legnica. Konar uderzył Kubę w głowę na lekcji wuefu. 13-latek walczy o życie
Zaloguj się
 • atojaxxl

  Oceniono 20 razy 18

  W tytule jest konar, który uderzył, w treści jest kłoda, belka odrzucona przez uczniów. A to ma istotne znaczenie dla ustalenia odpowiedzialności. Jeśli konar po prostu by spadł, no to zdarzenie losowe, ale belka była w rękach ludzi, ktos podjął decyzję o jej podniesieniu i odrzuceniu.

 • acototak

  Oceniono 5 razy 5

  Wypadek czy "świetny żart" kolegów?

 • ochujek

  Oceniono 5 razy 5

  Znowu brzoza?

 • stanislawperkoz

  Oceniono 7 razy 5

  konar, kłoda, belka...wiele nazwisk, wielu sprawców...

 • Artur Górski

  Oceniono 1 raz -1

  Konar a belka to duża różnica. Dziennikarskie wypociny świadczą o wiedzy

 • dziewczyna_murzyna

  Oceniono 3 razy -1

  po gnojach to spłynie jak po kaczce

 • bog43

  Oceniono 17 razy -15

  ludzie poranieni lub zabici , domy rozwalone , linie energetyczne zerwane - mam pytanie kiedy to matolstwo wszelkiej maści zrozumie , że tam gdzie trzeba , drzewa należy bezwzględnie przyciąć lub usunąć .

 • tak.spokojnie.jak.na.wojnie

  Oceniono 20 razy -16

  Wytłumaczcie mi jak osoba w coś zamoczona od razu załatwia sobie zwolnienie!?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX