Legnica. Konar uderzył 13-latka w głowę na lekcji wuefu. Kuba walczy o życie

13-letni uczeń klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy walczy w szpitalu o życie, po tym jak w piątek został uderzony w głowę drewnianą kłodą. Wszystko działo się podczas lekcji wychowania fizycznego w Lasku Złotoryjskim w Legnicy.

Jak pisze Radio Wrocław, w ramach lekcji uczniowie podnosili drewnianą belkę. W pewnym momencie nastolatkowie odrzucili ją, trafiając 13-latka w głowę. Chłopak przeszedł skomplikowaną operację głowy, ma złamane kości czaszki. Wp.pl informuje, że 13-letni Kuba przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Legnica. Wypadek na lekcji wf. Stan chłopca jest bardzo ciężki

- Tak, ten poważnie ranny chłopiec ma dość rozległe obrażenia w okolicach głowy. Jego stan chłopca jest bardzo ciężki, w związku z tym możemy tutaj mówić o stanie zagrożenia życia - powiedział radiu rzecznik szpitala Tomasz Kozieła. Niegroźne obrażenia odniósł też drugi z uczniów.

Miejsce wypadku zabezpieczyła policja i prokuratura. Nie wiadomo, kto ponosi odpowiedzialność za zdarzenie. Śledczy będą ustalać, czy uczniowie podnosili kłodę na polecenie nauczyciela, czy bez jego wiedzy. Jak pisze Wp.pl, wuefista przebywa na zwolnieniu.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: