Długoterminowa prognoza pogody. Jeszcze jeden słoneczny tydzień i co dalej?

Czy słoneczna pogoda utrzyma się do końca października, czy może czekają nas liczne zmiany atmosferyczne? Jaka będzie zima 2018/19? Odpowiedź na to pytanie znajdujemy w długoterminowej prognozie pogody.

Mapy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pokazują, że jeszcze przez kilka dni będziemy cieszyć się piękną, słoneczną pogodą. Aż do piątku na niebie będą pokazywać się zaledwie nieliczne chmury, a temperatura będzie osiągać wartości od 18 stopni Celsjusza na Sulwaszczyźnie, aż do 23 na Dolnym Śląsku. Czy w najbliższy weekend pogoda także nam dopisze?

Pogoda długoterminowa - jakie będą ostatnie tygodnie października?

Wszystko wskazuje na to, że od piątku będziemy obserwować ochłodzenie. Niebo zakryje się chmurami, a temperatura spadnie. Na termometrach zobaczymy temperatury od 11 stopni (okolice Koszalina i Jeleniej Góry) do 16 stopni (w Rzeszowie i Przemyślu). W wielu miejscowościach będziemy obserwować także przelotne opady deszczu. W sobotę i niedzielę będzie słonecznie, jednak temperatury zostaną dosyć niskie - nasze termometry wskażą od 11 do 15 stopni.

Kolejny tydzień będzie deszczowy. Długoterminowe prognozy pogody pokazują, że opady wystąpią na terenie całej Polski. Już w poniedziałek 22 października temperatura w niektórych miejscowościach spadnie poniżej 10 stopni - taka tendencja utrzyma się już do końca miesiąca. Niewielką poprawę pogody zaobserwujemy dopiero w poniedziałek 29 października, kiedy nadal będzie chłodno (od 9 stopni w Polsce Centralnej do 13 stopni na południu kraju), ale nie będzie padać.

Jaka będzie zima 2018/19? Prognoza długoterminowa na grudzień, styczeń i luty

Amerykański serwis pogodowy AccuWeather pokazuje, że listopad będzie deszczowy i chłodny. Pierwsze opady śniegu w Polsce zaobserwujemy już za miesiąc. Zbliżająca się zima nie będzie jednak zimą białą - zarówno w grudniu, w styczniu, jak i w lutym nie przewiduje się obfitych opadów śniegu. Meteorolodzy zapowiadają jednak, że tegoroczna zima będzie mroźna.

W pierwszej połowie grudnia będzie ok. 5-6 stopni, zaś w drugiej temperatura spadnie poniżej zera, jednak śniegu prawdopodobnie nie będzie. Amerykańscy synoptycy przewidują, że ostatnie dni grudnia będą zimne (od 1 do -3 stopni), ale słoneczne.

Najmroźniejszym czasem zbliżającej się zimy najprawdopodobniej będzie styczeń - na termometrach nie zobaczymy więcej niż 3 stopnie Celsjusza, a temperatura może spać do minus kilkunastu stopni.

Więcej o:
Komentarze (31)
Długoterminowa prognoza pogody. Jeszcze jeden słoneczny tydzień i co dalej? [POGODA]
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 28 razy 16

  Jeszcze raz i mam nadzieję że tym razem bez błędów :):

  Nie rozumiem dlaczego niektórzy z Was tak notorycznie reagują na prognozy pogody i otwartych, bądź zamkniętych sklepach w niedziele?
  Dlaczego nie traktujecie tego jako zwyklą informacjię dla zainteresowanych; bo tacy w całej Polsce napewno są, z wiadomych i roznych im powodów?
  Chodzi o kontynuację nagonki na Agore, którą niektórzy z Was uprawiają od katastrofy?
  Od 8 lat nie możecie strawić , że jeszcze Jej (=Agory) Wasz nikczemny 'wódz' nie pokonał ?
  A co gorsze. wszelkie znaki na niebie i na ziemi rokują, że NIGDY SIĘ TEGO NIE DOCZEKACIE:).

  Ale chyba nie warto na ten temat pisać bo akcją nagonki ‘parają sie’ chyba tylko ‘golowąsy ‘Kukiza = nastolaty, a nie dojrzali ludzie:).

 • mlynek_999

  Oceniono 15 razy 7

  Te prognozy długoterminowe mówiące o ilości opadów, czy temperaturze to można sobie wsadzić... Miedzy bajki.
  Nie potrzeba też "amerykańskiego serwisu" żeby wiedzieć, że listopad będzie chłodny i deszczowy. Na przełomie listopada i grudnia temperatura bedzie oscylowala okolo zera, koniec grudnia to w naszym klimacie prawie zawsze odwilż, w styczniu zetnie mróz, który będzie z przerwami trzymał do końca lutego.
  Sprawdzalność mojej prognozy to 100%. Nie ma za co :)

 • plastikpiokio

  Oceniono 10 razy 6

  koniec pazdziernika będzie 31 tj w srodę a zima jak zwykle będzie do dupy .

 • dani.pawlak

  Oceniono 17 razy 5

  Minus kilka stopni w styczniu i niemal brak sniegu to nie jest mrozna zima. Nazwalbym ja raczej bardzo lagodna. Osobiscie, boje sie przyszlorocznego lata i kazdego nastepnego.

 • Kasia Gajewska

  Oceniono 4 razy 4

  Będzie bardzo mroźna -3 stopnie śmiech jak by było minus 30 to można mówić o mroźnej zimie ludzie gdzie wy się chowacie jak widzę tych ludzi w autobusach w szalikach czapkach a na zewnątrz plus 10 tragedia .

 • miszka_szyfman

  Oceniono 2 razy 2

  Podobno Szoszoni już trzeci rok chrust zbierają , oj będzie zimno.

 • borman60

  Oceniono 2 razy 2

  Według Accu w Porto miało padać ,4 dni spędziliśmy w słońcu .Podglądam prognozy ,ale nie wierzę w nie .

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz 1

  Idzie, idzie, moi sąsiedzi drewno opałowe zwożą, kartofle do piwnicy wstawiają, sąsiadki przetwory robią a ja lada chwila wino nastawię.

 • lukasz2711

  Oceniono 3 razy 1

  "Amerykańscy synoptycy przewidują, że ostatnie dni grudnia będą zimne (od 1 do -3 stopni), ale słoneczne." -3 w grudniu br i to jeszcze na koniec no i w styczniu przewiduje się nawet -5 dramat jakiś. :D Do dzisiaj pamiętam jak w 84 szedłem z mamą do przedszkola w styczniu sprzątacz od 4 rano zasuwał ze zgarnianiem śniegu tak że szedłem w rowie śnieżnym wyższym od siebie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX