Policja publikuje zdjęcia zatrzymanych chuliganów w Lublinie. 16 siedzi w areszcie

Podczas sobotniego Marszu Równości w Lublinie doszło do prób przerwania tego zgromadzenia przez uczestników nielegalnego zbiegowiska. Policjanci zatrzymali 21 osób z czego 16 chuliganów w dalszym ciągu przebywa w areszcie.

Cały Marsz Równości w Lublinie był dokumentowany. Wszystkie nagrania z policyjnych kamer oraz materiały z monitoringu miejskiego posłużą do identyfikacji wszystkich tych osób, które naruszyły prawo.

Podczas zabezpieczenia sobotniej manifestacji policjanci dbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników zgromadzenia jak i mieszkańców Lublina. Nikt z uczestników marszu ani osób postronnych nie odniósł obrażeń.

Policjanci na bieżąco monitorowali sytuację, zatrzymują osoby które naruszały prawo.  W sobotę zatrzymanych zostało 21 osób, 16 z nich w dalszym ciągu przebywa w policyjnym areszcie. Będą odpowiadali za przestępstwa: m.in. czynną napaść, naruszenie nietykalności cielesnej, bójkę, udział w zbiegowisku publicznym i rozbój. Pozostałe osoby odpowiadać będą za wykroczenia.

Policjanci zwracają się z prośbą o pomoc w sprawie mężczyzny, który podczas Marszu Równości użył gazu wobec policjanta kierującego ruchem.

Podczas sobotnich działań rannych zostało ośmiu policjantów. Siedmiu z nich po badaniach wróciło  do domów, jeden pozostał na obserwacji.

Więcej o: