Marsz Równości w Lublinie nie przeszedł spokojnie. "Narodowcy i kibole jak zwykle dali popis"

Marsz Równości w Lublinie nie przeszedł spokojnie. Naprzeciw środowiskom LGBTQ wyszli narodowcy, którzy byli agresywni. "Okropne. Moje miasto urodzenia" - skomentował Zbigniew Hołdys.

Marsz Równości w Lublinie wywołał lawinę komentarzy. Większość komentujących krytykuje ogromną skalę agresji kontrmanifestantów.

Lublin, w stronę Marszu Równości lecą kamienie, bluzgi, groźby. Okropne, OKROPNE. Moje miasto urodzenia

- napisał Zbigniew Hołdys.

Marsz Równości w Lublinie. Komentarze

W komentarzach powtarzały się słowa o agresji.

Narodowcy i kibole, jak zwykle dali popis. W #Lublin agresywna hołota atakuje zgromadzenie LGBT. Najczęściej używanym słowem przez narodowców jest "wypier****ć". No cóż, jakie idee, takie słownictwo

- napisał Michał Szymanderski z Obywateli RP.

Dziennikarz Tomasz Kuzia nazwał to, co się dzieje w Lublinie, "dantejskimi scenami".

Dantejskie sceny w Lublinie. Rzucanie kamieniami, butelkami, koszami, petardami w Marsz Równości. Co chwila słyszeć wybuchy petard. Policja odpowiada gazem, pałkami, armatkami wodnymi.

- napisał dziennikarz.

Marsz Równości w Lublinie musiał zmienić trasę. "Czy ktoś wyobraża sobie, że Marsz Niepodległości idzie inną trasą niż planowano, bo jakaś kontrmanifestacja go zablokowała?" - pytał dziennikarz Jacek Nizinkiewicz.

Inne zdanie na temat Marszu Równości w Lublinie ma Młodzież Wszechpolska, którą "cieszyła obecność rodzin z dziećmi".

Wszyscy uczestnicy homospędu są na placu zamkowym. Marsz się opóźnia i stoi w miejscu. Kontrmanifestanci dosłownie z każdej strony otoczyli plac. Widać środowiska prolife oraz kibiców Motoru Lublin. Cieszy na manifestacji antydewiacyjnej obecność rodzin z dziećmi

- napisali przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej. Na kontrmanifestacji co drugie słowo, które pada, to "wypier****ć", rzucają petardy. "Pedały, ku**"y, ćpuny, kto wam na to pozwolił!" - krzyczeli.

Nastolatkowie LGBT o życiu w Polsce: "Homofobia to ból, przemoc psychiczna, nienawiść"