Spowodował kolizję, z rozbitego auta wyciągnął dzieci. Sprawca uprowadzenia w Łazach zatrzymany

Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy brali udział w porwaniu dwójki dzieci po upozorowanej kolizji w Łazach pod Warszawą - informuje TVN24. Wraz z zatrzymanymi były 4-latka i jej 1,5-roczna siostra, których poszukiwania trwały od kilku godzin.

Przy ulicy Łączności w Łazach w powiecie piaseczyńskim zderzyły się dwa pojazdy - skoda i seat. W jednym z nich podróżowała matka z dwójką dzieci. Chwilę po spowodowaniu kolizji  dzieci zostały wyciągnięte przez rozbite szyby samochodu, a sprawcy porwania odjechali. Matka dzieci trafiła do szpitala.

Łazy. Sprawca porwania dzieci zatrzymany

Jak informuje Tvn24, pod Grójcem zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy mieli uczestniczyć w porwaniu. To ojciec dzieci i mężczyzna, który miał z nim współpracować. Były z nimi odebrane matce czterolatka i jej półtoraroczna siostra. Dzieci są teraz badane przez lekarzy, wstępnie ustalono, że ich stan jest dobry. 

- Od początku wszystko wskazywało, że mamy do czynienia z więcej niż jednym sprawcą. Dochodzi do zderzenia, wybijane są szyby i przez nie wyciągane są dzieci. Okoliczności wskazywały, że doszło do poważnego zdarzenia - powiedział Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji w rozmowie z Tvn24.

Jak dodał, teraz mężczyznom zostaną postawione zarzuty.  

- Ciężko będzie mówić o wypadku, ponieważ takie zdarzenie zakłada nieumyślność. A w tym przypadku z nieumyślnością nie mieliśmy do czynienia - tłumaczył Marczak.

Policja wciąż poszukuje trzeciej osoby, która miała być zaangażowana w porwanie.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: