Niedziele handlowe 2018. Czy sklepy będą dziś czynne? Biedronka, Tesco, Lidl

Czy 14 października to niedziela handlowa, czy też niedziela wolna od handlu? Tym, którzy nie pamiętają, czy mogą zrobić dziś zakupy, podpowiadamy.

Ogólna zasada o niedzielach handlowych w roku 2018 mówi, że wypadają on dwa razy w miesiącu. Z reguły są to pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca, chyba że ze względu na Wielkanoc lub Boże Narodzenie niedziele handlowe w danym miesiącu zostają przesunięte. W październiku taka sytuacja nie ma miejsca, dlatego niedziele handlowe wypadają 7 i 28 października, a dzień 14 października jest niedzielą niehandlową.

Niedziele handlowe i niehandlowe. Jakie sklepy mogą  być dziś otwarte?

14 października nie jest niedzielą handlową, dlatego supermarkety, sklepy odzieżowe czy budowlane nie mogę być otwarte. Jeżeli czegoś nam zabraknie, mamy kilka możliwości wyjścia z opresji. W niedziele niehandlowe otwarte mogą być m.in. apteki, piekarnie oraz stacje benzynowe - część z nich po wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele znacznie rozszerzyło m.in. swój asortyment spożywczy. W niedziele handlowe otwarte mogą być także placówki pocztowe (w tym sklepy sieci Żabka) oraz te sklepy, w których w niedziele właściciel będzie samodzielnie obsługiwał klientów, bez pomocy innych pracowników.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: