Prokuratura zajmuje się przedszkolanką z Gorzowa. Dzieci mówią, że się nad nimi znęcała

Dzieci bały się chodzić do grupy jednej z przedszkolanek w Gorzowie Wielkopolskim. Teraz wyszło na jaw, że kobieta miała stosować kary fizyczne i znęcać się nad dziećmi. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Prokuratura rejonowa w Gorzowie Wielkopolskim zajmuje się sprawą pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 17. Postępowanie toczy się w sprawie znęcania się nad małoletnimi - wychowankami przedszkola, w którym pracuje kobieta.

O sprawie jako pierwszy napisał lokalny serwis gorzowianin.com. Mama jednego z dzieci opowiedziała, że wychowawczyni grupy 5-latków od początku roku szkolnego znęca się nad wychowankami. Nauczycielka z 30-letnim stażem miała ciągnąć je za uszy, uderzać w szczękę i ciągnąc za włosy. Po pierwszej publikacji do dyrektor placówki zgłosiło się 15 rodziców, którym dzieci opowiedziały o przemocy ze strony przedszkolanki. 

Inna matka opowiedziała, że już dwa lata temu syn nie chciał zostawać w przedszkolu, gdy opiekowała się nim oskarżona wychowawczyni. Wtedy jednak rodzice nie podejrzewali, że syn może być ofiarą przemocy. Dopiero gdy sprawa wyszła na jaw, powiedział, że wychowawczyni dawała jemu i innym dzieciom klapsy i zabroniła mówić o tym rodzicom. 

Dyrektor Beata Wilk zdecydowała się odsunąć nauczycielkę od zajęć z dziećmi. Zawiadomiła prokuraturę i komisję dyscyplinarną. Zapewnia też, że cała grupa zostanie objęta opieką psychologa. Osobne zawiadomienie do prokuratury złożyli rodzice.

Diduszko-Zyglewska: 61 duchownych na kościelnej mapie pedofilii to tylko wierzchołek góry lodowej

Więcej o:
Komentarze (23)
Gorzów Wielkopolski. Przedszkolanka miała znęcać się nad dziećmi
Zaloguj się
 • muzoman

  Oceniono 7 razy 5

  Biedne przedszkolaki, zapewne cierpią na sam widok takiej kobiety. Dzieci w tym wieku wszystko powiedzą i nic się nie ukryje.

 • loneman

  Oceniono 2 razy 2

  Urzadzila im "szkole zakonna" 😡😠

 • ochujek

  Oceniono 2 razy 2

  Czemu prokuratura nie zajmuje się tak szybko pedofilami w sutannach?

 • mer1lin

  Oceniono 4 razy 2

  Przedszkolanka ,to dziewczynka chodząca do przedszkola a osoba o której piszecie ,to Nauczycielka.
  Tak mi powiedziała Żona ,która kiedyś była Przedszkolanką.

 • obeznany

  Oceniono 8 razy 2

  Żeby nie można było dowalić nawet gȯwniarzowi…
  Macie ten swój lewacki świat!

 • krypthos

  Oceniono 4 razy 2

  Woman violence.

 • Oceniono 3 razy 1

  Władze miasta powinny ja przenieść do innego przedszkola. Tak to się chyba u nas praktykuje?

 • Łukasz Borowski

  0

  Przedszkolanka i przedszkolak, bawią się razem klockami w przedszkolu. Znęcać, zamiast opiekować się, mogła tylko nauczycielka przedszkolna lub osoba zatrudniona do pomocy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX