CBŚP zatrzymało osiem osób, w tym trzech lekarzy. Mieli pomagać w utrudnianiu śledztwa

CBŚP zatrzymało osiem osób, m.in. lekarzy podejrzanych o wystawianie zaświadczeń lekarskich w zamian za korzyści majątkowe. Zatrzymani mogą być powiązani ze środowiskiem pseudokibiców.

Rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji komisarz Iwona Jurkiewicz powiedziała, że zatrzymanie to efekt śledztwa dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie kraju.

Do zatrzymań doszło w województwie śląskim oraz w Krakowie. Wśród zatrzymanych są trzej lekarze, którym zarzuca się wystawianie zaświadczeń w zamian za korzyści majątkowe.

Na tej podstawie podejrzani nie uczestniczyli w procesach, co paraliżowało prowadzone przeciwko nim sprawy. Pozostali zatrzymani usłyszeli między innymi zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wręczania korzyści majątkowych, produkcji i handlu znacznymi ilościami środków odurzających.

Spośród ośmiu zatrzymanych osób, pięć trafiło do aresztu.

Iwona Jurkiewicz dodała, że członkowie grupy mogą mieć związek z pseudokibicami klubów sportowych. W śledztwie podejrzanych jest 69 osób. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Więcej o: