Kaja Godek nazwała osoby homoseksualne "zboczonymi". Jest pozew. "Znieważyła 2 mln Polaków"

Szesnaście osób złożyło pozew przeciwko Kai Godek, która na antenie Polsat News nazwała osoby homoseksualne zboczonymi. "Postawmy homofobię przed sądem" - uważają organizacje pozarządowe, walczące o prawa osób LGBT, które też przystąpiły do pozwu.

10 października 2018 r., w przededniu Międzynarodowego Dnia Coming Outu, do Sądu Okręgowego w Warszawie 16 osób homoseksualnych wniosło pozew przeciwko Kai Godek. Oskarżają ją o naruszenie dóbr osobistych. 

Kaja Godek o osobach homoseksualnych i premierze Irlandii

Kaja Godek - znana z walki o zakaz aborcji - na antenie Polsat News nazwała osoby homoseksualne "zboczonymi". Te słowa padły w maju. 

- Jeżeli premier Irlandii obnosi się ze swoją dziwną orientacją, deklaruje w mediach, że ma partnera homoseksualnego, jeżeli jest to przyjmowane, jako normalne, to dla mnie jest potworne, że taki kraj określa się mianem katolickiego - powiedziała w Polsacie Kaja Godek. Dodała, że homoseksualne osoby "są zboczone". Wypowiedź Godek można odsłuchać tutaj >>>

ROZMAWIALIŚMY Z OSOBAMI, KTÓRE POZWAŁY GODEK. "CHCEMY, ŻEBY TO RAZ NA ZAWSZE ZOSTAŁO WYPLENIONE Z PRZESTRZENI PUBLICZNEJ" - MÓWIĄ NAM. ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ >>>

"Postawmy homofobię przed sądem!"

Wśród osób, które przystąpiły do pozwu znaleźli się m.in.: aktywiści i aktywistki LGBT+, prawnicy i prawniczki, artyści i dziennikarze. Obsługę prawną pro bono zapewni im radca prawny Wojciech Kozłowski.

Do pozwu przystąpiły również organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Stowarzyszenie Lambda Warszawa, które chcą "postawić homofobię przed sądem".

Jak wskazuje Aleksandra Muzińska, współprzewodnicząca Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza: 

Słowa Kai Godek znieważyły nie tylko tych, którzy wytoczyli pozew, ale również 2 miliony innych obywateli i obywatelek Polski należących do społeczności LGBT+.
Występujemy w imieniu tych, którzy nie chcą lub nie mogą zrobić tego samodzielnie, ponieważ boją się, doświadczają przemocy, a walka o swoje dobre imię w sądzie mogłaby im zagrażać.

- Byłem wielokrotnie narażony na dyskryminujące wypowiedzi ze względu na swoją orientację - opisuje z kolei Jakub Urbanik, inicjator pozwu. Dodaje, że musi konfrontować się z nimi w życiu prywatnym, a także w pracy na uczelni. Urbanik zwraca uwagę, że wypowiedź Kai Godek "z pełną mocą powtarza krzywdzące opinie".

Przedstawiciele Miłość Nie Wyklucza podkreślają, że traktują pozew traktują jako próbę ustanowienia nowego standardu w polskim orzecznictwie i uzyskania ochrony prawnej dla osób homoseksualnych.

Więcej o:
Komentarze (371)
Kaja Godek nazwała osoby homoseksualne "zboczonymi". Jest pozew
Zaloguj się
 • antonikarcz

  Oceniono 109 razy 73

  Przycichła nam ostatnio Kajunia jak dostała od PiS ciepłą posadkę w państwowej spółce, nawet zarodki ciszej już krzyczą.

 • eler1

  Oceniono 43 razy 31

  Skąd w tej kobiecie tyle żółci i nienawiści . To jest widać taka katolicka postawa

 • jes-ter

  Oceniono 30 razy 26

  Gdyby wszyscy byli jak Godek, ludzkość do dzisiaj siedziałaby w jaskiniach.

 • policzna

  Oceniono 37 razy 25

  Najbardziej mnie dziwi, że obdarza innych epitetami osoba, którą tak łatwo głęboko dotknąć określając obraźliwymi słowami jej dziecko. Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe...
  Że już nie wspomnę o podstawowych zasadach chrześcijaństwa, ale pani G. to przykład takiego nowego wynalazku, który się u nas pojawił - "praktykująca niewierząca"

 • krynolinka

  Oceniono 45 razy 23

  Legierski, wybitny prawnik popierający z całych sił Dudusia, dziś po czyjej stronie stanie. Autorów pozwu czy wyszczekanego prymitywu?

 • blahblah69

  Oceniono 42 razy 22

  Wg stawek za "obraze uczuc religijnych" (casus Urbana) to bedzie 320 tys PLN. Mam nadzieje ze wiecej osob sie przyłaczy.

 • roz_mak

  Oceniono 41 razy 21

  musiała o sobie przypomnieć , długo nic o niej nie było

 • mcguirre

  Oceniono 31 razy 19

  I bardzo dobrze. Bez względu na poglądy, innych należy szanować. Jeśli ktoś nie ma szacunku do drugiego człowieka powinien ponosić tego konsekwencje. Chamstwo trzeba piętnować i nie można odpuszczać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX